www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metode Metaliste


Morgred
 Share

Recommended Posts

Troy Stetina - Speed Mechanics, mi se pare cea mai buna carte pentru shred :) Acopera toate aspectele ce tin de tehnica, cu o gramada de exercitii, indicatii, exemple , cat si multa teorie ...eu o consider o super carte cu ajutorul careia poti , in cativa ani de studiu, sa ajungi la un nivel foarte inalt in ceea ce priveste tehnica..

Link to comment
Share on other sites

as dori sa aflu sugestii din partea voastra in metode metaliste pt shred si ritmica metalsita in afara de cea a lui Doug Mark si Troy Stetina.

Tu mai exact ce ai vazut de la Doug Marks? Chiar el cantand si aratand exercitii si etc, sau lessonurile lu Batio?

Iti recomand Michael Angelo Batio - Speed Kills 1 si 2 , si ajungi sa canti fast, clar, cu cap, foarte repede.Pe mine m-a ajutat enorm in formarea tehnicii, si nu prea am insistat pe ele, dar m-au atras enorm.Eventual daca vrei, Ynwgie Malmsteen Play Loud, poti face ce vezi dupa ureche sa iti si antrenezi asa auzul, ca face si slow si fast :) Bafta ! :)

Link to comment
Share on other sites

Tu mai exact ce ai vazut de la Doug Marks? Chiar el cantand si aratand exercitii si etc, sau lessonurile lu Batio?

Iti recomand Michael Angelo Batio - Speed Kills 1 si 2 , si ajungi sa canti fast, clar, cu cap, foarte repede.Pe mine m-a ajutat enorm in formarea tehnicii, si nu prea am insistat pe ele, dar m-au atras enorm.Eventual daca vrei, Ynwgie Malmsteen Play Loud, poti face ce vezi dupa ureche sa iti si antrenezi asa auzul, ca face si slow si fast :) Bafta ! :)

 

 

Da,si eu recomand cu caldura MAB speed kills 2,ma ajutat foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Metal Riffage. Sandra [ceva]. DVD. Gagica. Neal Moser.

Remembered name : Sandra SPISAK. Merita luat DVD'u chiar numai sa vezi o gagica cu un MCS Beastmaster in mana ...

 

Ai putea sa ne aduci pe calea cea buna cu muzica ta? :)

Thou shalt not nourish the trolls :)

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

are cineva Michael Angelo Batio - Speed Kills? :)

 

iti dau un torrent de unde sa il iei..eu l-am luat in juma' de zi..nu de alta..da nu am "speed of light" la internet :)

 

si mai zic ca merge si shot to hell si pentatonic hardcore de la zakk wylde..baiatu ala mi se pare bestial

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.