www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Tuning


DemonHunter
 Share

Recommended Posts

intr`o zi mi a venit "brilianta" idee de a mi modifica chitara..

 

chitara mea (ibanez grx 40 H-S-S).. vreau o chitara ceva in genul ibanez prestige rgt 320..initial ma gandeam sa o cumpar..dar cum probabil nu mi permit si nici nu mi voi permite prea curand.. m am gandit sa mi fac una cu sistemul de schimbare (vezi poza 1-3) cu un floyd rose pe masura.. si cu un look similar cu acesta (pozele care incep cu w )..asa deci vreau sa stiu de ce am nevoie si in primul rand daca se merita..

 

multumiri anticipate :)

post-6867-1229897346_thumb.png

post-6867-1229897388_thumb.jpg

post-6867-1229897409_thumb.jpg

post-6867-1229897461_thumb.jpg

post-6867-1229897594_thumb.jpg

post-6867-1229897604_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

daca nu ma insel, fasiile alea, care seamana cu niste racing stripes si care arata criminal, sunt chiar din lemn...adica sunt cateva straturi de lemn de esenta diferita care compun chitara :) banuiesc ca poti obtine asa ceva cu niste autocolant, cel mai usor, sau cu vopsea, mai greu, pentru ca e o treaba care necesita multa rabdare si ceva indemanare :)

Link to comment
Share on other sites

daca nu ma insel, fasiile alea, care seamana cu niste racing stripes si care arata criminal, sunt chiar din lemn...adica sunt cateva straturi de lemn de esenta diferita care compun chitara :) banuiesc ca poti obtine asa ceva cu niste autocolant, cel mai usor, sau cu vopsea, mai greu, pentru ca e o treaba care necesita multa rabdare si ceva indemanare :)

 

aham dar nu vreau neaparat sa fac partea de detalii prima ci cea de tehnica..si dupa cateva discutii cu altii m am cam decis sa renunt pt ca se pare ca nu voi obtine ceva atat de bun asa ca mai bine tin banii pt un moment.. totusi as fi avut eu designuri care sa le aplic dar nu cu autocolante pt ca nu mi plac.. am aruncat si o privire aici http://www.customluthier.com/ si apoi chiar am zis ca abandonez :)..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.