www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Keystation 49e


Guest ALuigi
 Share

Recommended Posts

Am primit o claviatura Keystation 49e M-Audio, la ea am primit doua CD-uri, unul cu driverele ei si celalalt CD cu un program Live 6. Am instalat driverele si programul pe calculator iar conexiunea claviaturii am facut-o prin USB. Am sucit programul pe toate partile si nu am reusit sa scot nici un sunet. Ajutati-ma si spuneti-mi unde gresesc si ce trebuie sa fac.

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa se alimenteze pe USB.

 

Sa inteleg ca ai activat in Live la Preferences interfata corespunzatoare - pe Track si Remote.

In acest caz, pe un track MIDI - fie apesi butonul "arm for recording", fie selectezi In si dupa caz interfata si canalul MIDI adecvat (situatie in care instrumentul va primi numai notele de la claviatura, nu si cele inregistrate deja). La momentul asta, presupunand ca n-ai adaugat nici un instrument virtual, in locul faderului de volum ar trebui sa ai un soi de vu-metru care sa reactioneze la apasarea clapelor, in functie de velocity.

Daca totul a mers bine pana acuma, te apuci si adaugi un instrument virtual pe trackul respectiv si-l editezi in voie.

Edited by Cycler
Link to comment
Share on other sites

Da se alimenteaza prin USB. Restul sa incerc sa fac ce imi spui sa vad daca iese, dupa care iti spun ce am realizat. Multam frumos de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.