www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am O Intrebare


Guest vindstille
 Share

Recommended Posts

Eu cant pe un Charvel by Jackson si e bestial. nu conteaza marca dozele fac toata magia si combinatia pe care canti. Tonul il faci din combinatia de doze si distorsu + o egalizare minutioasa! Eu cant acum pe o coaja de DOD gs30 si cu eq scot un ton de KORN pe un amp facut de mine.

Edited by cpaulro
Link to comment
Share on other sites

Eu cant pe un Charvel by Jackson si e bestial. nu conteaza marca dozele fac toata magia si combinatia pe care canti. Tonul il faci din combinatia de doze si distorsu + o egalizare minutioasa! Eu cant acum pe o coaja de DOD gs30 si cu eq scot un ton de KORN pe un amp facut de mine.

 

Dar Charvel by Jackson nu sunt deloc niste chitare ieftine sau entry-level :)

Link to comment
Share on other sites

i-ti pui un booster sau un preamp suplimentar si spargi gura targului. Am un prieten ce foloseste Gainiac ca preamp suplimentar

 

La mine oameni buni problema este exact pe dos. Am vrut sa-mi pun niste rachete de doze pe chitara si acum sunt prea puternice, ca tre sa cant cu volumul la jumate din chitara ca sa nu distorsioneze !

Link to comment
Share on other sites

cine a zis ca sunt ieftine 2500$ custom made dar am si un Fender Stratocaster(Japan) cu doze puse de mine vezi poza

 

Si eu cam tot p-acolo am :) Da, dozele pot face o chitara proasta sa sune mult, mult, mult mai bine - doar vand doze de chitara, ar trebui sa stiu, nu? :)

 

Lukather are EMG 85 in bridge :)

Link to comment
Share on other sites

S.D. Custom Custom in bridge, Lil' Screamin' Demon in middle si DiMarzio YJM in neck. Suna grozav, mai ales ala din bridge.

 

De instalat, am bagat niste S.D. Invadere, JB, Custom, '59, Jazz, Alnico Pro II si Full Shred pe chitare de pana in $400 si posesorii mi-au zis ca nu isi mai recunosteau vechile chitare, atat de bine sunau si raspundeau dupa 'tratament'.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.