www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fucked Up Blues


ThinkBlue
 Share

Recommended Posts

Piesa in sine nu-i nici o smecherie, fiind practic un backing track peste care am tras chitara. Nici interpretarea nu-i vreo mare scofala, in schimb m-ar interesa parareile voastre referitoare la sunetul chitarii, avand in vedere ca e un Squier Stratocaster echipat cu Lace Sensor Gold - Neck, Lace Sensor Red - Middle si Lace Sensor Blue - Bridge. Mie chiar imi place cum suna. In afara de partea cu ceva distors, restul tonurilor sunt obtinute numai din schimbarea dozelor.

Fucked_Up_Blues.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

suna foarte frumos la fel si distorsul :)

dozele sunt facute sa sune asa pe distors :) ce efecte ai folosit ? procesor? suna foarte analog dar schimbarea aia nu se obtine doar apasand o pedala :)

 

foarte frumos:) doza de neck cu distors nu am auzit-o cred ca daca te chinui putin obtii si sunet de malmsteen :D

Link to comment
Share on other sites

Da, corect, nu am precizat tot lantul trofic. Asadar:

Squier Stratocaster + Korg AX 1G (setat pe clean) + Line 6 UX 1 (din care am ales tot un clean presetat) + laptop + monitoare EDIROL MA-15DBK. Ceea ce am vrut eu sa spun, este faptul ca am incercat sa pastrez sunetul din doze cat mai natural, tocmai pentru a se vedea diferenta in momentul in care schimb. Inceputul este tras cu Blue, a doua parte cu Gold, a treia cu Red+Blue, a patra cu Gold+Red, iar distorsul tot asa (Gold+Red). Oricum, ma bucur ca v-a placut.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.