www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Strap Pe Hora Western


Guest Hannibal_flo
 Share

Recommended Posts

Guest Hannibal_flo

Am o hora si vreau sa pun strap, defapt, mai intai sa imi cumpar, dar mai intai sa imi dau seama de unde il pot prinde si cum. Idei, ceva?

Link to comment
Share on other sites

e acustica si nu are "cui". Prin headstock te referi la chestia aia din plastic din "curu' " chitarii? :)

headstock e "capul" chitarii, de care sunt atasate cheitele pentru acordat..

 

in "curu" chitarii e un strap lock(sau ar trebui sa fie), pe acolo se baga strapul printr-o gaura de la un capat al lui. la celalalt capat ar trebui sa fie doua sireturi ca in imaginea asta: 179936.jpg

 

sireturile astea le legi de headstock, le bagi pe sub corzi intre pragus(nut) si primele 2 tunere :)

 

eu nu inteleg totusi ce treaba are bridge-pinu' ala cu strap-ul sau strap locks-urile :)

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Guest Hannibal_flo

eu prin "cui" am crezut ca te referi la acel suport care il au majoritatea chitarilor elecrice pe corp, undeva pe langa egalizatorul grafic (la o electro-acustica), si prin headstock am crezut ca te referi la "cui" :) Acum am inteles ce trebuie sa fac, si primul pas ar fi achizitionarea unei curele. Ms pt sfaturi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Hannibal_flo

Pai doza e in pragus. Sau cum i-o spune piesei de acre se ancoreaza corzile. Poate te-ai referit la preamplificator (cel cu egalizator grafic)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.