www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Phonopia-progressive Metal


Guest hututui
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

vineri 20 ianuarie 2006 va avea loc un concert cu formatia phonopia, in clubul viking.

nu sunt membru al formatiei, dar am mai fost la concerte cu ei si mi-a placut foarte mult. tipii abordeaza zona progressive metal, de obicei mai au si invitati si mai fac si coveruri . sper sa ne intalnim acolo si poate o sa ne si cunoastem..

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

Am fost la doua concerte si pot sa zic ca Vladimir rupe chitara in doua.

 

 

am auzit ca cica ar veni si chit de la vita de vie. sunt curios..

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am venit acasa de la concert... nu am cuvinte... baietii de la Phonopia au fost absolut incredibili... inca imi revin dupa experienta... instrumentisti absolut ideali, compozitii foarte misto, totul perfect.

Cel mai impresionant a fost tobarul, care nu pot sa zic in cuvinte cum batea, dar m-a lasat masca.

Cei care nu ati fost, ati pierdut mult :)

Link to comment
Share on other sites

Guest vladtobe

da ma , are flats da nu vine cu asa ceva in cantarile cu phonopia, acolo canta pt sufletul lui, deci vine cu adevaratul arsenal. cat despre valoarea lui...nici nu mai e cazul sa discutam...printre tobarii mei preferati din romania clar..si supertovarash. Mie mi-a placut "dog" cum a facut-o singur inainte de solul de tohbe...a fost de superefect faza....SI nu va mai luati voi de "toporski" ca se descurca superbine pe chitara... ar vrea astia de pe forum sa stie macar 30% din ce stie el...asta k sa fiu bland :) . ORicum, muzica lor se vede k nu e aprreciata de majoritate metalistilor, care e mare amatoare de pogo...doar de cei care cunosc..ca vorba aia...cine stie cunoaste. Asa ca, fiti generoshi si recunoscatori. Va tzoc :)

Link to comment
Share on other sites

80% vin la concertu asta. se zvoneste c-or sa cante the dance of eternity (dt) :)

si-o cantat-o ? cu tot cu triadele diatonice ?

 

hai cu un mp3! nu de in alta da' poate va aduce careva si prin Iasi. :)

Link to comment
Share on other sites

...SI nu va mai luati voi de "toporski" ca se descurca superbine pe chitara... ar vrea astia de pe forum sa stie macar 30% din ce stie el...asta k sa fiu bland :) .

lol nu m-am luat de el si nu-i contest valoarea dar fact is ca a dat-o-n branza la one :)

 

iustin, da au cantat-o, cu tot cu armonizarea mixolidiana si tripletii diez bemol 5/4, si am si filmulet :) ..da are 17mb si mi-ar lua cam mult sa-l uploadez... incerc oricum

Edited by prowler
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.