www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Controlare G-major Prin Calc Via Midi


Stratfan

Recommended Posts

Dragi tovarasi forumisti,

 

Doresc sa reglez parametrii unui g-major pe calculator cu ajutorul unui program numit glydian.

Am : un g-major, 2 cabluri midi-midi, o placa de sunet creative audigy 2 (parca) care are intrare si iesire midi si un calc cu windows xp.

Am instalat programul si am conectat g-major-ul la calc astfel : midi out (g-major) -> midi in (placa de sunet) si invers.

Dar cand am incercat sa descarc patch-urile pe calc, am constatat ca nu se intampla nimic.

Trebuie sa fac ceva setari sau sa instalez vreun driver. Programul nu are manual.

Mentionez ca aceeasi problema o am si cu un mesa triaxis.

Link to comment
Share on other sites

Dragi tovarasi forumisti,

 

Doresc sa reglez parametrii unui g-major pe calculator cu ajutorul unui program numit glydian.

Am : un g-major, 2 cabluri midi-midi, o placa de sunet creative audigy 2 (parca) care are intrare si iesire midi si un calc cu windows xp.

Am instalat programul si am conectat g-major-ul la calc astfel : midi out (g-major) -> midi in (placa de sunet) si invers.

Dar cand am incercat sa descarc patch-urile pe calc, am constatat ca nu se intampla nimic.

Trebuie sa fac ceva setari sau sa instalez vreun driver. Programul nu are manual.

Mentionez ca aceeasi problema o am si cu un mesa triaxis.

 

aceleasi probleme le-am avut si eu pana mi-am luat o placa de sunet M-audio.incearca pe alt calculator

Edited by steve morse
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

frate, find ca si eu pana acu nu am inteles cum functionaza amandoua programe in timp real dar ma rog, pentru comunicare acea care nu este de folos la nimic, mda, numai la stocat in calculator sunete de fapt, trebuie sa intri in midi util pe g major si la bulk dump dai enter (acest dupa ce ai dat comanda de transfer de la program) si poti sa transferi din gmajor in pc si invers, dar numai asa am reusit eu.

Pentru timpu real la gmajor zice sa dai un switc pe on la midi panel si lam dat dar tot nu fnctionaza....ce probleme cu programe aceste... Daca afli ceva dai si tu o stire. ciao!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.