www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegere chitara


Guest green
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

S-ar putea sa fii uimit, dar o acustica Reghin, chiar nu e atat de proasta...

 

PS: Mai nou vad ca e alta moda: Orice e fabricat in Romania e prost (am destule exemple care contesta ideea). Copii, va recomand un lucru: nu va aruncati in extreme... niciodata! Vb ceea, ce-i mult strica.

Link to comment
Share on other sites

S-ar putea sa fii uimit, dar o acustica Reghin, chiar nu e atat de proasta...

 

PS: Mai nou vad ca e alta moda: Orice e fabricat in Romania e prost (am destule exemple care contesta ideea). Copii, va recomand un lucru: nu va aruncati in extreme... niciodata! Vb ceea, ce-i mult strica.

 

Total de acord cu tine. Am si eu o chitara hora reghin western semi-acustica si suna excelent. Toti (nu, pe bune!) care au auzit-o cum suna au laudat-o. Pot sa spun ca firma asta "hora reghin" e ca o cutie cu bomboane de ciocolata...Nu stii niciodata la ce sa te astepti :) (forest gump rulz). Iti recomand sa mergi cu un tip care se stie si are ureche muzicala sa iti alegi o kitara acustica, fie ea si hora, doar sa sune bine.

Link to comment
Share on other sites

Total de acord cu tine. Am si eu o chitara hora reghin western semi-acustica si suna excelent. Toti (nu, pe bune!) care au auzit-o cum suna au laudat-o. Pot sa spun ca firma asta "hora reghin" e ca o cutie cu bomboane de ciocolata...Nu stii niciodata la ce sa te astepti :) (forest gump rulz). Iti recomand sa mergi cu un tip care se stie si are ureche muzicala sa iti alegi o kitara acustica, fie ea si hora, doar sa sune bine.

 

Romanii nu fac chitari bune? FALS

 

Romanii fac si chitari bune ... la acustice exista Acusticile de export romanesti(ale pe care nu crie sus hora ci Bull de ex) care sunt superchitari ....... la electrice nici nu mai intru in amanunte ....

Inrebarea ramane .... sunt snob si freau sa dau multi bani pe o chitara cu un nume pe grif care sa sune bine ..... sau caut una ieftina si buna .... (valabil doar pt cei fara bani!)

Link to comment
Share on other sites

Romanii nu fac chitari bune? FALS

 

Romanii fac si chitari bune ... la acustice exista Acusticile de export romanesti(ale pe care nu crie sus hora ci Bull de ex) care sunt superchitari ....... la electrice nici nu mai intru in amanunte ....

Inrebarea ramane .... sunt snob si freau sa dau multi bani pe o chitara cu un nume pe grif care sa sune bine ..... sau caut una ieftina si buna .... (valabil doar pt cei fara bani!)

 

ahh... te rog sa imi arati mai exact unde am zis eu ca romanii nu fac kitare bune.... :)

Link to comment
Share on other sites

Romanii nu fac chitari bune? FALS

 

Romanii fac si chitari bune ... la acustice exista Acusticile de export romanesti(ale pe care nu crie sus hora ci Bull de ex) care sunt superchitari ....... la electrice nici nu mai intru in amanunte ....

 

Unde pot gasi informatii despre chitarile Reghin de export?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest ShadowK

Salut!

 

Vreau sa cumpar o chitara. Sunt incepator si nu stiu ce sa aleg. Am vazut pe site-ul hora.ro ca sunt 3 categorii: Chitare clasice, Chitare acustice, Chitare Western. Care-i diferenta intre cele clasice si cele acustice? Am vazut pe forum ca ati zis ca cele numite acustice sunt western. Dar western acolo e deja o alta categorie.

Daca nu e nici clasic nici western atunci ce e? asta ar fi electro-acustic? Sau e ceva intre? nu ma pricep :)

 

Am auzit cele clasice si nush dar... se aude cam nashpa... poate de la chorzi de nylon.

Ar fi o varianta buna sa invat pe Standard M? sau voi ce opinie aveti?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.