www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Va Multumim Ca Ati Salvat Vama Veche!


Guest
 Share

Recommended Posts

btw. piatra craiului, pe care o iubesc ca pe mama, este rezervatie naturala. exista si o floare- garofita pietrei craiului- si PC e singurul loc din lume unde creste.

 

din pacate suntem un popor de oameni nesimtiti si egoisti.

 

acum sa revenim, nici nu stiu ce ar mai fi de zis, tin minte cand am fost prima data in vama, ...si ultima data, adica asta vara...nu cred ca mai exista ceva de facut (in bine) , raul a fost deja facut si ar trebui sa uitam vama, incet incet...ca ne facem nervi aiurea. sa vedem cati ani mai avem portita, corbul...etc..pana la urma o sa mergem in ucraina ( in bulgaria deja e plin de manele )...oricum....FRUMOASA TARA ROMANIA...PACAT CA E LOCUITA. p.s. sper ca macar emigrantii ( stiti voi , capusnarii cu 'vai dar ce audi' sa ramana unde au plecat ). probabil ca pana la urma o sa las dragostea de tara, dragostea de muntii nostrii, dragostea de mare salbatica si o sa plec dracu' in alta parte...pana si somalia ar fi un loc mai civilizat.

Link to comment
Share on other sites

Din ce am inteles de la un prieten,detinator de spatiu estival de pierzanie vamaiot,treaba aia groteasca e "pista de biciclete" :P !Cica va face legatura intre 2 Mai si Karanculak Lake(din Bulgaria)!!! :)

CICLOTURISM!!! :D

Eu unu,de cand merg prin VV(si sunt vreo 12-13 ani) ,n-am vazut alte biciclete in afara de cele ale localnicilor(si aia nu vin pe plaja:"ptiu drace,despuiatii" ;) ) si inca vreo 2-3 pe nasul studentelor imbujorate de aburii primului alcool ingurgitat. :D

Probabil,si asta o stiu mai de la sursa,mai de aproape,se pregateste,in destul de mare secret,o sosea care va lega Sf. Gheorghe de Sulina(exista la un moment dat un drum de pietris dar a fost distrus partial acum 3 ani cand au fost inundatiile si exista un risc urias de inundare a unei portiuni din delta,cu distrugerea ecosistemului,catune,bla-bla-bla).Dar asta e alta discutie!

oricum ar fi, :) VV!

Se pregateste DD! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.