www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox Tone Lab SE


hipjim
 Share

Recommended Posts

io am tonelab desktop, care e mai mult sau mai putzin acekasi lucru.

se are mai multe efecte , plus pedale.dar ca si calitate a sunetului umbla vorba (yahoo tonelab group) e mai slab.plus ca nu are sp/dif out.

nu am comparat un langa celalalt gt6/8 (tot aceeasi poveste) cu tonelabul.

am auzit cum suna bossu, nu am cantat pe el un timp ca sa ma obisnuiesc, insa pot sa zic ca tonelabul pt mine e mai mult decat ok.

principalul avantaj al vox-ului, pe langa povestea cu lampa, care face diferenta!, e ca e conceput ca un amp

reglajele sunt ca la un amp, no more scrooling thru menus, si chiar daca pare ciudat, chestia asta te face parca sa te simti mai bine cand canti, ca si cand ai canta printr-un amp:rolleyes:

chestia cea mai importanta este insa(si se aplica la toate efx-urile, dar cel mai mult la vox!) trebuie sa ai grija cu ce amp canti! un tonelab printr-un guitar combo, head etc, chiar si prin efxloop nu suna mereu bine.

pt ca e conceput sa-l bagi intr-un power amp si boxe. stiu de ex ca suna bine printr-un blues deville, dar prin marshaluri in general nu suna.si oricum daca ai asa amp ce-ti ma tre modeller.asa ca tre sa ai un keyboard amp, pa. cele mai bune solutii sunt PE60 si atomic reactor(pe lampi), sau roland keyboard amp.

eu am un peavey k100 si e super ok!

peace

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest omuletzu verde

Eu am vox tone lab si amp vox de 50 de w.Efectele principale de le am pe procesor la am si pe amp.Parca mai mult sunt incantat de efectele de pe amp,mai ales de dirtors,e mult mai consistent.Procesorul cred k o sa il folosesc doar la concerte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.