www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Steve Lukather La Cerbul De Aur


Mr.Fritz
 Share

Recommended Posts

Daaa, mare cantare dar, ca de obicei, TVR nu se dezminte !!! Niste organizatori "extraordinari" !!!!

Sa ai asemenea MUZICIENI pe scena si sa-i programezi sa cante lunea, la miezul noptii, n-am crezut ca e posibil !!!!

Cei din TVR NU SINT SANATOSI LA CAP !!!!

Mai rau de atat cred ca ar fi sa-i programeze intr-o joi la matineu.... Sincer, INCREDIBIL !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Daaa, mare cantare dar, ca de obicei, TVR nu se dezminte !!! Niste organizatori "extraordinari" !!!!

Sa ai asemenea MUZICIENI pe scena si sa-i programezi sa cante lunea, la miezul noptii, n-am crezut ca e posibil !!!!

Cei din TVR NU SINT SANATOSI LA CAP !!!!

Mai rau de atat cred ca ar fi sa-i programeze intr-o joi la matineu.... Sincer, INCREDIBIL !!!!!!

nu te mira, de cand stiu eu festivalul asta de la brasov, Cerbul de Aur, de prin 1968, la recitalurile de invitati de peste hotare, cu foarte mici exceptii, nu au cantat decat VEDETE EXPIRATE! habar n-au aia de la tvr despre adevaratii muzicieni! cred ca ar trebui sa mai treaca vreo 25 de ani, pana sa-l invite, ca vedeta in recital, pe steve lukather! noroc cu damian draghici, ca altfel... :)

 

last edit: nu l-am citat pe steve lukather decat ca pe un exemplu, dintre marii muzicieni care au cantat aseara si nu cu gandul de a omite pe cineva sau din ignoranta (asta avand in vedere si specificul forumului) :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Sint de acord cu dumneavoastra insa, in continuare, mi se pare INACCEPTABIL !!!

L-ati mentionat doar pe Steve Lukhater, insa pe scena mai erau cateva NUME MARI !

Oare nu e cazul ca realizatorii TVR sa se mai informeze un pic ?? Totusi, sintem in 2008 ? Ce asteapta, sa moara toti marii muzicieni, care intre noi fie vorba, iata ca imbatranesc si palesc, usor-usor, ca sa afle si ei

despre cei care s-au ocupat cu muzica pe pamantul asta ? Si, eventul, sa ne mai tina si discursuri, dupa aia, in cine stie ce emisiune televizata, ca sa "ne informeze" cum a fost si cum mai e cu muzica....

Pe bune, sint dezgustat !

Ca sa nu mai spun ce idee "geniala" au avut prin plasarea unui recital jazz, chiar daca de inspiratie folclorica, intr-o seara EXCLUSIVA de folclor !

Nu, pentru mine e clar ! Cerbul asta, de aur, sau cum or vrea ei sa-l numeasca, probabil ca e realizat de departamentul sport din TVR si in nici un caz de cel de muzica sau cultura .... :)

Link to comment
Share on other sites

Baieti ! E simplu: Damian a fost invitat sa cante in seara folclorica,iar el a a avut mana libera in a-si alcatui programul,si si-a chemat prietenii sa cante cu el.Cei dela TVR habar n-au avut pana acu vreo 2 saptamani ca Damian va canta cu Lukather,Nathan East si Gregg Bisonette (practic Bisonette a intrat ultimul in schema,la recomandarea lui Vinnie Colaiuta,care trebuia initial sa vina,dar n-a putut,)iar Lukather si Nathan East sunt prieteni cu Damian depe vremea cand acesta era student la Berklee.De data asta,TVR nu a prea avut vreo vina,a fost,cade obicei total depasit de evenimente :)

Am sa revin cu niste poze si filmulete de la repetitii si probele de sunet,impreuna cu mesajul filmat a lui Luke pentru RGC .NUma' tre sa gasesc o modalitatesa descarcdepesony memory stick,ca laptopu cu cititor de card nu e la mine.Stay tuned :)

Link to comment
Share on other sites

Of, fir-ar sa fie !!!

Probabil ca explicatia e destul de simpla, insa, per ansamblu, nu gasesc deloc resurse sa scuz asa ceva.

Totusi, inteleg ca au avut la dipozitie 2 saptamani. Pai asta inseamna ca macar in ultima, dintre cele doua saptamani, TVR trebuiau sa ne "rupa"

cu anunturi despre acest recital.

Eu am aflat pe 8 septembrie, prin telefon, de la un bun prieten pe care bineinteles ca nu mi-a venit sa-l cred si i-am spus ca SIGUR

face o mare confuzie. Asa ca l-am invitat sa mai iasa din casa ca sa ia o gura de aer, ca a-nceput sa bata campii !!

In sfarsit, n-o mai lungesc ca banuiesc ca am inceput sa plictisesc lumea !

Altfel, ai mare dreptate:TVR e mereu depasit de evenimente !!!!

Ca idee, pacat ca astfel de evenimente sint tratate ca si cum sint simple cantari care se pot asculta in orice zi la orice carciuma de cartier !

Pacat !

Astept pozele si filmuletele :)

Numai bine !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.