www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez, Jackson Sau Ltd?


Guest alex_hmetal
 Share

Recommended Posts

Guest alex_hmetal

Salutare, vreau sa-mi iau o electrica noua in 11 mil max si din ce s-a discutat pe forum am restrans aria de cautare la Ibanez RG321MH , LTD MH-53, Jackson JS30 Dinky sau Aria MAC-40. Am inteles ca la pretul asta floyd rose-u face probleme. Vreau sa obtin un sound cu distors plin si clar. Ii rog pe cei care au avut ocazia sa "manevreze" aceste chitare sa-mi sugereze varianta cea mai potrivita. multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Ibanez, si sa stii ca floyd rose-ul nu face probleme, eventual in timp se va uza mai repede ca altele mai scumpe, asta insemnand sa abuzezi de el cativa anisori buni, ...........

Ar fi cativa posesori de ibanez ieftin de pe acest forum care te-ar contrazice :)

 

Despre Jackson JS30 daca ai gasi unul sh de acum 2-3 ani, cand se faceau in japonia din alder nu indian cedru ca acum, ar fi ok(era unul de vanzare pe forum daca bine imi aduc aminte). Licenta de floyd este JT580 care, dupa mine, este foarte reusit, se pune si pe modelele mai scumpe.

 

-daca vrei cu floyd -> Jackson JS30(japan)

-daca vrei cu punte fixa ->ibanez rg321

pe restul n-am pus mana.

...recomandare facuta din chitarile care le-ai enumerat tu, dar mai sunt si altele :)

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

Guest alex_hmetal

Mersi de sugestii. V-as mai ruga sa-mi ziceti niste magazine de profil din bucuresti, unde sa testez si eu instrumentele...  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.