www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cerbul De Aur?


iulian
 Share

Recommended Posts

Chiar stie sa cante...(isi pierde concentrarea asupra instrumentului atunci cand canta cu vocea)

Freddie Mercury a fost doar unul iar il face o interpretare in stil propriu a cunoscutei melodii

 

...dar nu e un chitarist fenomenal, daca acolo bati

 

de fapt m`am referit strict la voce... ma intreb si eu.. cum poti sa canti in falset toate vocea???

 

Adik nu vreau sa jignesc pe nimen i nici de pe forum si nici de orinde dar... din punctul meu de vedere interpretarea vocala a fost hilara.

Link to comment
Share on other sites

am fost in ultima seara si sincer se aude total diferit cand te duci acolo live (asta e inregistrarea din prima sau a doua zi orcum)

 

El a castigat trofeul si sincer suna excelent acolo iar sunetu de la tot era impecabil numai ca era totusi prea tare pt piata sfatului (parca era

Status Quo cand au cantat la un insane vol :) )

 

Desi nu sunt de parere ca el merita ca si interpretare a fost in finala chiar impresionanta la televizor nu prea poti sa iti dai seama iar din cate vad eu anumite frecvente le taie in transmisiune -> se aude prea infundat tot.Cand stai in fata scenei vocea se aude f bine si sonorizarea a fost inpecabila si cea ce mi-a placut a fost vol care era pe voce - putin mai tare decat restu - si iti dadeai seama imediat daca o da pe langa ca si note muzicale sau nu in cazul de fata Razvan nu prea stie sa pronunte bine anumite cuvinte in engleza + transmisiunea de tota jena fata de ce e acolo.

 

Orcum a cantat bine dar parerea mea nu merita cerbul de aur a fost o trupa http://www.youtube.com/watch?v=mAtxgXgqO6E...feature=related

 

Iarasi pe transmisiune suna ca P)(*&* (volumul vocii nr2 e la acelas vol cu cea primara MARE GRESEALA ; Life acolo nu e asa )

 

ascultati piesa vreau sa va spun ca au fost SUPER ADEVARATI !!! toata lumea a ramas masca cand au cantat iar dictia tipului in romana e impecabila RESPECT MAXIM PT OAMENI ASTIA !!!
Link to comment
Share on other sites

de fapt m`am referit strict la voce... ma intreb si eu.. cum poti sa canti in falset toate vocea???

 

Adik nu vreau sa jignesc pe nimen i nici de pe forum si nici de orinde dar... din punctul meu de vedere interpretarea vocala a fost hilara.

falset inseamna voce de cap, deci nu vad care e problema

ti-am zis, nu e el vreun freddie mercury, dar a abordat piesa in stilul lui

si-apoi, daca a castigat trofeul, nu cred ca juriul ala era format din neprofesionisti... nu i-a dat cineva de prost premiul ala

 

daca esti vocal, pune si tu 30 de secunde de interpretare "Too much love will kill you"...daca vrei

 

PS (doar pt tine): cu DT sunt de acord, cu ce-ai zis tu...nu prea

Edited by Bassmann™
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.