www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am O Intrebare


Guest Zyborg
 Share

Recommended Posts

Am o intrebare: (ma rog mai multe)

1: Eu sunt stangaci: merita sa-mi iau o chitara pt stangaci sau sa incerc pe una normala?

2: Daca merita stie cineva de unde pot sa o iau?

Link to comment
Share on other sites

Am o intrebare: (ma rog mai multe)

1: Eu sunt stangaci: merita sa-mi iau o chitara pt stangaci sau sa incerc pe una normala?

2: Daca merita stie cineva de unde pot sa o iau?

ai incercat pana acum veuna normala? Ca stii stangaci la chitara se refera sa canti cu dreapta pe grif si stanga la pana...si dreptaci e stanga pe grif si dreapta la pana...Si da, se gasesc la comanda si la noi.

Te sfatuiesc sa nu te iei dupa fazele ca, ahh majoritatea canta dreptaci...canti cum doresti tu :) , incearca intai fiecare varianta

Edited by Archangello
Link to comment
Share on other sites

iarta-ma ca am omis asta: da am incercat pe una normal dar pur si simplu nu pot

Poti sa-mi zici si mie cat costa una mai ieftina? (nu stau prea bine cu bugetul)

Link to comment
Share on other sites

iarta-ma ca am omis asta: da am incercat pe una normal dar pur si simplu nu pot

Poti sa-mi zici si mie cat costa una mai ieftina? (nu stau prea bine cu bugetul)

hai sa discutam , rezolvam pe mess, te ajut sa cauti...btw sa stii alea pt stangaci am obs ca sunt putin mai ieftine decat astea pt dreptaci , uite id-u meu: skarbu_thegreat

 

Orikum, ideea e ca , o clasica, ca vad ca aia ai de fapt...poate fi si de stanga si dreapta , depinde unde pui corzile

Edited by Archangello
Link to comment
Share on other sites

va multumesc mult pt ajutor am rezolvat asta, dar mai am o intrebare: (am 3 corzi de fier cu fir de matase inauntru)cum fac sa nu mi se mai desire?

Link to comment
Share on other sites

Am o intrebare: (ma rog mai multe)

1: Eu sunt stangaci: merita sa-mi iau o chitara pt stangaci sau sa incerc pe una normala?

2: Daca merita stie cineva de unde pot sa o iau?

 

si eu is stangaci si la inceput mi-am pus aceeasi intrebare si pana la urma am inceput pe una normal si acum ma descurc zic eu.

pai cauta pe forumul asta sau in magazine lol.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut

In primul rand specific ca si eu sunt stangaci .. si pur si simplu am inversat corzile..

in al doilea rand.. cine ma poate ajuta cu urmatoarea problema:

Am primit de la bunicul meu o chitara din 1990

Are corzile de METAL (a avut corzile originale cand mi`a dat-o) iar pe eticheta arata ceva de genul :

Patrata, galbena dintr`o hartie ca sugativa, iar pe ea cu rosu scrie: "Intreprinderea de prelucrare a lemnului , Fabrica de instrumente muzicale Reghin ROMANIA" iar unde este patratul cu "tip si serie" nu se mai vede scrisul..(are stampila CTC pe ea)

are 18 taste pe gat, cheitele sunt din plastic de culoarea osului, iar tijele de care se prind corzile(nu stiu cum se numesc.. cele care sunt la cheite..) sunt din metal.

Puntea este din lemn in totalitate... iar capul este acela stil vechi.. cu tijele pentru cori bagate cate 3 in 2 gauri de`a lungul capului..(sper ca m`am exprimat bine in nestiinta mea)

(voi adauga o poza in momentul in care voi avea ocazia...)

Dar daca are cineva ceva asemanator acasa.. sau are idee ce model ar putea fii m`ar ajuta foarte mult.

Multmesc Anticipat

Edited by fghyyu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.