www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Statie Pt Studiu


Guest crazy-b
 Share

Recommended Posts

Guest crazy-b

am nevoie de niste recomandari pt o statie de studiat acasa, asa pana in 3-4 milioane. nu am nevoie de nu stiu ce pt ca la electrica sunt la inceput. am nevoie de niste modele disponibile in tara. guitarshop, av audio sys etc etc. am prospectat putin piata dar nu prea am idee pt low entry ce sa aleg.

Link to comment
Share on other sites

am nevoie de niste recomandari pt o statie de studiat acasa, asa pana in 3-4 milioane. nu am nevoie de nu stiu ce pt ca la electrica sunt la inceput. am nevoie de niste modele disponibile in tara. guitarshop, av audio sys etc etc. am prospectat putin piata dar nu prea am idee pt low entry ce sa aleg.

 

 

Uita-te la asta...

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=25779&hl=Peavey

 

are ceva suflu inauntru....

Link to comment
Share on other sites

cel mai bun in banii aia este roland micro cube... am cantat pe unu... l-am tinut la juma de volum ca altfel era prea tare...

nu mi-a placut distorsul ce-i drept, dar pt inceput e bun ce are acolo...

iar daca vrei un jam il poti conecta la un mixer prin aux si se aude quite well... eu i-am pus un blues driver in fata si mi-a placut cum a sunat...

 

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=249

 

ar mai fi ideea unei statii pe lampi home made... dar te costa aia cam 3 bulioane.. si-ti mai tre si speaker si cabinet.. :)

eu am una si sunt foarte multumit :)

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Guest crazy-b

eu am vazut pe mcmusic sau cva de genu un peavey de 25 de w la 400 ron. e bine sa il ai cat mai puternic ca sa nu il tii la maxim...

 

acum am zis ca de studiat acasa, dar totusi sa aiba ceva wati. ma rog. poate sunt dispus sa depasesc bugetul dar na...nu stiu cu cat. pt inceput nu vreau sa imi iau nu stiu cat.

Link to comment
Share on other sites

Guest DIonut
eu am vazut pe mcmusic sau cva de genu un peavey de 25 de w la 400 ron. e bine sa il ai cat mai puternic ca sa nu il tii la maxim...

 

acum am zis ca de studiat acasa, dar totusi sa aiba ceva wati. ma rog. poate sunt dispus sa depasesc bugetul dar na...nu stiu cu cat. pt inceput nu vreau sa imi iau nu stiu cat.

 

Peavey Rage 258 ai vazut...am eu si is f multumit de el,dar mai bine incearcale pe toate(propuse nu toate de la magazin) inainte sa iti alegi

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Pe mine, cel putin, m-a slujit cu credinta Rageu', daca te referi la http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=259 . Suna frumos si clar de unu' singur, mi-a placut si ce-am auzit cand i-am mai pus cate-o pedala-n fata... Oricum, DIonut zice foarte bine: probeaza cat mai multe din limita aia de pret, vezi cu care te-ntelegi mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.