www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre Industrial


Guest Rammy
 Share

Recommended Posts

Puteti sa-mi spuneti ce chitara sa-mi cumpar? Stiu ca am mai discutat despre asta si alta data, dar acum vreau sa aflu parerea voastra despre o chitara mai buna pt industrial rock. In primu, am auzit ca modelele Les Paul ar fi mai bune pt genu asta. Vreau sa stiu ce parere aveti depre LTD Viper 50, se compara cu Epiphone SG? In plus, ce chitara ma sfatuiti sa cumpar, sa fie in jur de 1000-1350 ron si sa pot canta calumea si heavy metal si industrial (adica ceva bun la toate).

Link to comment
Share on other sites

Tati, precizeaza si tu ce exact vrei. Enumera niste trupe.

Asa daca vrei industrial (chiar si industrial rock) poti sa iei o scandura cu corzi si niste bobine si o inregistrezi si bagi bitcrusher. Ca sa fie cu adevarat industrial experimental nou.

Acum lasand gluma la o parte, te rog detaliaza un pic ce exact vrei sa canti ca sa imi (ne) dau (dam) seama spre ce te orientezi.

(zic asta pentru ca o chitara ieftina uber procesata s-ar putea sa fie industrial)

Link to comment
Share on other sites

Din niste interviuri cu Trent Reznor am inteles ca foloseste Guitar Rig pentru orice mai putzin procesat chitara! :)

 

SKU, mai usor cu pianul domnule. Din limitata mea experienta cu acest gen de muzica, de multe ori chitarile suna extrem de bizar si sunt procesate foarte inventiv.

 

Io as incerca Ltd-ul, am avut Epiphone o data si mi-a ajuns. Nu ca Ltd-ul nu ar fi si el fratele mai mic si mai prost al cuiva... dar asta e, dupa buget.

Link to comment
Share on other sites

Ok, sa zicem... Throbbing Gristle, Spk, Cabaret Voltaire vs. Oomph!, Rammstein, ASP vs. Psyclon Nine (atat imi vine in minte acum). 3 chestii care pot fi bagate la industrial cu tentative de rock si care suna complet diferit.

 

Din ce ai zis enumerat tu cred ca as incerca (eu nu am pus mana pe niciuna) Epi cu doze schimbate, active.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.