www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Rg370dx


Guest rizen
 Share

Recommended Posts

Guest rizen

-Nume echipament: Ibanez RG370DX negru

- Pret: 12 mil

- De la cine / De unde a fost cumparat: cumparat din magazin, nou

 

- Caracteristici:

- Nume echipament: Ibanez RG370DX negru

- Pret: 12 mil

- De la cine / De unde a fost cumparat: cumparat din magazin, nou

 

- Caracteristici:

[*]Doza gat IBZ INF3

[*]Doza pod IBZ INF4

[*]Doza mijloc IBZ INFS3

[*]24 gradatii Jumbo

[*]pod Edge III

 

- Cum suna / Cum se comporta: Se comporta exceptional, se pot canta stiluri diferite, grif`ul e foarte comod si bend`urile se fac foarte usor. Sistemul de floyd face toti banii. Eu am cantat cu ea pe un procesor Korg AX1500G si se aude super.

- Parti rele: ar trebui zise si astea. O singura data am lovit chitara in partea de jos, dar nu se observa in mod special.

- Impresie generala: E in stare super, e ingrijita si o vand pt ca mi`am luat ceva mult mai performant.

post-2934-1215461032_thumb.jpg

post-2934-1215461046_thumb.jpg

post-2934-1215461069_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
http://www.seymourduncan.com/support/tone-...pe=Locking+Trem

 

sau mai schimba aici stilu de muzica daca nu te ocupi cu rock/metale

 

http://www.seymourduncan.com/support/tone-wizard/

 

10x

 

F spaced.

 

Unii pun regular spaced in neck si F spaced bridge. Am auzit ca merge si asa.

 

10x

Link to comment
Share on other sites

Guest de7con

Am si eu aceasi chitara si am o parere destul de proasta despre Edge3.

Inafara faptului ca la harmonics se comporta bestial, necesita o mare bataie de cap la schimbatul corzilor si a acordajului. Se dezacordeaza destul de rapid daca folosesti tremolo-ul - locking nut-ul nu ajuta prea mult. Eu am fixat bridgeul si observ ca sta mult mai mult acordata decat inainte.

Link to comment
Share on other sites

Guest totally_here

Salut.nu o dai la schimb pe o camera video? ii noua...si eu chiar ma tot chinui sa imi iau o electrica.O sa pun si ceva poze mai tarziu ca nu am aparatul acasa acum.te rooog,, :)

Link to comment
Share on other sites

Guest de7con

Scuze pt offtopic:

totally_here, nu sunt eu de mult timp pe acest forum, dar cred ca aici e un thread unde se pun doar parereri, opinii, caracteristici, impresii despre echipamente, nu se vand.

Si daca ai vrea sa faci o afacere, cred ca ar trebui sa zici si ce camera ai =)

 

Nevertheless, la RG370DX sunt multe adjustari ce pot fi facute pt a imbunatati performanta, cum ar fi fixare bridgeului, iar de nu, fixarea whammyului care are prostul obicei sa iasa cand iti e lumea *cough cough* pardon, divebombu mai drag.

Eu doresc sa imi schimb dozele Infinity si sa achizitionez 2xEMG si un Seymour Duncan for strat in middle position (sper sa mearga xD)

Edited by de7con
Link to comment
Share on other sites

Guest totally_here
Scuze pt offtopic:

totally_here, nu sunt eu de mult timp pe acest forum, dar cred ca aici e un thread unde se pun doar parereri, opinii, caracteristici, impresii despre echipamente, nu se vand.

Si daca ai vrea sa faci o afacere, cred ca ar trebui sa zici si ce camera ai =)

 

 

Ohh,scuze, eu sunt de ieri..nu stiam.Cedeam ca o vinde.Eu am o camera Samsung model VP-DC171, digital cam,plus R dual layer, 34x optical zoom, 1200x digital zoom,digital image stabilizer, LCD Enhancer, multi language display,,, daca totusi ii de vinzare pot pune si niste poze...scuze inca o data...

Link to comment
Share on other sites

Guest totally_here
Se poate sa o si vanda, nu sunt sigur. Un PM nu strica :)

 

 

Si de fapt chiar e de vinzare,,Citeste anuntul... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest guitarflag
Ohh,scuze, eu sunt de ieri..nu stiam.Cedeam ca o vinde.Eu am o camera Samsung model VP-DC171, digital cam,plus R dual layer, 34x optical zoom, 1200x digital zoom,digital image stabilizer, LCD Enhancer, multi language display,,, daca totusi ii de vinzare pot pune si niste poze...scuze inca o data...

 

 

Aproape ca m-ar interesa pe mine...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am si eu aceasi chitara si am o parere destul de proasta despre Edge3.

Inafara faptului ca la harmonics se comporta bestial, necesita o mare bataie de cap la schimbatul corzilor si a acordajului. Se dezacordeaza destul de rapid daca folosesti tremolo-ul - locking nut-ul nu ajuta prea mult. Eu am fixat bridgeul si observ ca sta mult mai mult acordata decat inainte.

 

Eu n-am simtit asa ceva la bridge-ul meu. Cam 1 data pe saptamana ajustez un pic din fine tune, si asta pentru ca sta toata ziua in masina la caldura(vara) si frig(iarna).

 

Banuiesc ca toate Floyd Rose iau mai mult timp la acordaj.

 

A pus cineva alte doze pe ea? Se aude mult mai bine?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.