www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitare Spider


Shadow
 Share

Recommended Posts

A testat cineva chitarele Spider de la Zapada de sus de la Muzica ? poate careva sa imi zica ceva despre ele? mersi anticipat...

 

Sa stii ca si eu am trecut zilele astea pe acolo si chiar ma intrebam, dar nu aveam timp sa stau sa probez vreuna. Arata bine, dar si eu sunt curios cum suna. daca probeaza cineva vreuna sa ne zica si noua !

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

hai ca o dam in alte alea.... ideea e ca nu merita sa iti iei chitari de la zapada... nu conteaza dak scrie pe griff spider, sau ibanez sau bcrich sau mai9 stiu io ce.... ca toate sunt facaturi... am vazut odata la el un gibson flyingv care dupa cateva sapt s-a schimbat subit in spider flying v... I rest my case

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

pai nus... este posibil. de exemplu io am pus mana pe un ibanez js la zapada si nu suna ca un sz nici sa il batzi. si si floyd-ul era schimbat pe el

Link to comment
Share on other sites

am probat eu..... sunt nici mai mult nici mai putin de chitari low end ...chitari de 7 -9 mil .

..la ce fel arata..ma asteptam ..la mult mai mult...... oricum.... nu va recomand . la banii aia...mai bine un Stagg

 

da' dac-ar scrie altceva :) pe crosa, v-ar placea? :)

nu de alta, da se rezolva - prietenii stie :)

Link to comment
Share on other sites

acum sincer.. o fi posibil nu o fi posibil ... eu am pus mana pe stagg si pe spider in aceeasi zii .. si e diferentza mare . difera mult ... la grif si la finisaj... eu unul nu as putea sa cred k sunt facute in aceeasi fabrica .

 

 

asa de la distantza cand am trecut pe acolo ....mi-au parut interesante . la aspect..... dar cum am pus mana pe ea.... nu mi-a mai trebuit.... :)

Edited by evilpath
Link to comment
Share on other sites

Daca il intrebi pe Zapada care'i jmenu cu chitaril Spider (sau Spyder ?) iti va spune ca sunt japoneze, super tari.. suna de mori. Floydul e super, e reglat si au si niste super doze.

Deci, pentru astia mai incepatorii, nu ascultati tot ce va spune.

Spyder sau Stagg... tot aia. N-as merge pe nici una din ele.

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca nu e asa.. nici acum nu am reusit sa-mi dau seama...l'am intrebat atunci pe Zapada kre e faza cu ele..si pregatitziva k nu o sa crede'ti de la el asa ceva... mi'a zis k nu'mi recomanda :) . ma gandesc acum . k poate le tzin e doar in regim de consignatzie si .. vroia sa-si vanda marfa lui :) ...cine stie......................

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.