www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

intrebare


necu'
 Share

Recommended Posts

ma baieti, ca eu's oleaca mai in urma, ca asa-i la noi la moldova, eu cant la chitara de ceva timp si fiind total autodidact nu m-am axat decat pe griff, si nu prea sunt la curent cu ce inseamna shread, sweep si mai sunt si alti termeni romanizati care nu-mi vin acum in cap... Ce inseamna??

 

Merci !!!!!!!! Ceaules bulan!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

shred inseamna insiruirea aia de note in care ai senzatia ca omul taie corzile cu bomfaierul

 

sweep inseamna sa canti o succesiune de note lovind o coarda o singura data (restul notelor de pe coarda fiind luate cu h/o sau p/o) si trecand de la o coarda la cealalta folosind aceelasi sens de lovire a penei

Link to comment
Share on other sites

Guest alex_tziby

mmmmm... da... eu zic mai bine te axezi pe ce iti place tie sa canti mai mult, si lasi termenii ca o sa vina ei... normal ca e important sa stii ce faci dar mai important e sa sti sa le faci si pe urma sa stii ce ai facut...

Link to comment
Share on other sites

ma baieti, ca eu's oleaca mai in urma, ca asa-i la noi la moldova, eu cant la chitara de ceva timp si fiind total autodidact nu m-am axat decat pe griff, si nu prea sunt la curent cu ce inseamna shread, sweep si mai sunt si alti termeni romanizati care nu-mi vin acum in cap... Ce inseamna??

 

Merci !!!!!!!! Ceaules bulan!!!!!!!

offtopic dar, ce naiba inseamna ceaules bulan ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.