www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Peavey V-Type


teckus
 Share

Recommended Posts

Pot sa spun ca nu am incercat niciodata un Peavey asa ca ar fi prematur sa emit pareri :)

Mie insa, la prima vedere, peavey nu-mi inspira o marca care face chitari... desi am niste tobe peavey care suna foarte bine, si am vazut si amp-uri peavey dragute...

Pretul desi este mare, nu stiu daca zice ceva... vezi orice chitara Jackson... scumpa si naspa (personal oppinion).

 

Oricum banuiesc ca te lasa s-o probezi, asa ca daca ai de gand sa faci asta, da-ne si nou feedback :)

Link to comment
Share on other sites

Un model ca asta cred ca are Paul Ciuci de la Compact !

Si eu sunt de parere ca chitarile Peavey nu sunt foarte reusite.

Au incercat sa patrunda pe piata si cu cu chitarile Van Halen signature

dupa ce acesta a incetat relatiile in '95 cu Music Man, insa n-au avut prea mare succes.

Modelul nu arata rau , dar pretul e cam piperat.

Mai cauta si alte alternative , ca la banii astia ai cu ce sa jonglezi !

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

:) bah...incearc-o si dak iti place...ia-o...ce mai

io am cantat pe un bass peavey...ce mai super...super...da sincer io mi-as lua orice altceva la banii astia...dar oricum nu tre' sa iti zik nime' dak s-o iei...vezi si tu cum iti sta mana pe grif...cum suna....si dak asta doresti...

cu o mie de koko iti face grosmann o chitara...de iti face si cafeaua...si iti spala si vasele...mai gandeste-te...

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt de parere ca chitarile Peavey nu sunt foarte reusite.

Au incercat sa patrunda pe piata si cu cu chitarile Van Halen signature

dupa ce acesta a incetat relatiile in '95 cu Music Man, insa n-au avut prea mare succes.

 

 

offtopic cu chitarile evh nu au incercat ci chiar au reusit. faptul ca in europa nu au fost aduse si popularizate s-a datorat faptului ca au fost produse in state toate modelele la un pret nu tocmai accesibil, adica cat un les paul.deci segmentul de piatza la care s-au adresat a fost acela al profesionistilor.

printre utilizatorii evh wolfgang sunt snake si scotti hill de la skid row, brad whitford de la aerosmith, steve stevens si multi altii. a fost declarata chitara anului de revista guitar player 97,98.dragostea pt les paul a lui eddie a facut ca aceasta chitara sa semene cu les paul din foarte multe puncte de vedere.este un fel d emutant les paul. daca cauti, ai sa vezi ca este una dintre the finest ever made, cum de altfel a fost declarata si musicman evh si axis.wolfgangul este evolutia naturala a musicman-ului.

on topic

 

chitara v type este prea scumpa la noi.cu toate ca pun pariu cu cine vrea ca e mai buna decat cred majoritatea.poate e made in usa. nush

peavey face chitari f bune.hp signature e excelenta, printre altele.este linistit la acelasi nivel, daca nu mai sus cu ibanez, jackson si esp.toate chitarile care sunt in acelasi price range mai mult sau mai putin sunt la fel de bune pana la un moment dat.asa ca compar-o cu un jackson sau esp care in state e 600 $.apoi vezi cat e aia la noi si probabil tot acolo iesi.

insa la noi v type ajunge prea scump, ca aia de la m&c vor sa se imbogateasca de pe urma oricui

intradevar, poate ca la banii astia mai bine te gandesti sa iei ceva de afara sau sa iei ceva profi second hand.pt ca la noi pretul e aproape dublu fata de state.ca de altfel aproape toate.

mie sincer nu-mi place forma chitarii.

Link to comment
Share on other sites

mie sincer nu-mi place forma chitarii.

asta face o chitara aparte...personal as mai adanci un pic gaurile si le-as rotunji (dar nah...mie imi plac balenele de chitari, nu-i asa pixy, benson si restul de hardcoristi de pe aici). nu stiu cat de comoda e pt cantatul jos (tot forma normala e cea mai buna si cea mai aspectuoasa :) ) dar imi mai plac chitarile ce imit viorile si formele asemanatoare :) :)

 

this guitar looks nice; dar tot un esp mi-as lua pt o electrica de genul acesta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Brainwasher Vlad

pt cei care nu stiti istoria firmei peavey si sculele lor.......va zic acuma....chitarile peavey sunt f bune..la fel si ampurile si tobele si tot ce produc ei....sincer...iti recomand un peavey d 1000$ peste un ESP d fitze p care dai juma d pret doar k sa iti scrie p headknot " ESP " ....am cantat/probat chitari peavey si esp...peavey rocks...nu bazaie nici un fret...ff solide si greutze....doze cu atac major....si lucratura exceptionala........iti recomand cu cladura peavey.+ eu am probat chtiara care vrei sa tio iei...e bestiala si superba.deci...dupa mine...iao nu mai sta p ganduri

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.