www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Hetfield-ita In Devenire\m/


Guest denise
 Share

Recommended Posts

Guest denise
Mai bine una din asta: http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=370 Parca seamana mai mult cu ce are Hetfield.

 

 

e draguta dar totusi scumpa :)

 

1.

Daca stii ce vrei, Epiphone is the way to go. Les Paul, Explorer sau Flying V . Toate cele trei chitari (LP mai rar), folosite de Hetfield in cariera lui. Culoare ? Pai, daca nu te pasioneaza un degradee' negru-galben, rosu-galben, etc. (Sunburst), exista mereu oportunitatea sa-ti iei o chitara neagra. Negrul se asorteaza cu orice. Chitara aia de 1500 de lei cu "Floyd Rose" personal imi suna foarte dubios. De aceiasi bani iti iei Epiphone. Nu te uita prea mult dupa tremolo sau ceva. Ritmica nu tine atit de mult la bara de tremolo. Si, cu bridge fix, ai mai mult sustain, de baza pentru ritmica.

 

2.

Daca de-abia te apuci de muzica... atunci toceste-ti degetele pe chitari acustice si clasice mai intii. Daca inveti bine, in maxim un an poti sa treci si pe electrica. Si atunci revii si citesti punctul 1.

 

deci imi recomanzi o chitara bridge,sa inteleg ca ,ca si chitarit ritmic nu am nevoie de floyd sau tremolo,pai atunci este ok:) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest denise

conteaza foarte mult sa nu ai cabluri dupa tine pe scena ,in majoritatea concertelor metallica am vazut ca nu au imi puteti spune si mie cum este cu asta:)va rog si totusi daca chitara prezentata mai sus daca poate indeplini aceasta contitie:)va multumesc frumos :)

Link to comment
Share on other sites

Guest denise

da ce ai tu cu topicul???

huh? :) auzi comedie :)

daca nu iti convine dute in alta parte mah ce tupeu au uni in ziua de azi...

acest topic are un rost ,asa ca daca nu ma ajuti cu informati si faci pe desteptul mai biine stai in banca ta!aici vorbeam de chitara

Link to comment
Share on other sites

uite ce e . iati o chitara de care vrei tu ce forma vrei tu poti sa-ti iei si ceva care seamana cu o chitara ( mandolina etc ) iati o sapa si punei corzi iati clape ia ce vrei , un acordon ce vrei tu !!!

acum serios . iati o chitara si nu ne mai bate la cap . din cate am citit vrei asa : sa devii ca het , sa-ti iei o chitara ca a lui , dart u nu ai pus mana niciodata pe nimic si vrei sa canti heavy metal well....succes in nou ta cariera . have fun , sa imi spui si mie poate bag si eu .

Link to comment
Share on other sites

Denise,

 

Daca ai citi acest thread din perspectiva cuiva care a facut un minim de documentare in legatura cu chitara si cantatul la chitara (de exemplu daca citeai thread-urile din sectiunea pentru incepatori inainte sa te dai in spectacol p-aici), ai intelege cat de penibil este intreg demersul tau.

 

Avand in vedere ca n-o sa iasa nimic bun din discutia asta (mi-e greu mie sa imi pastrez seriozitatea), am decis sa inchei tragicomedia in desfasurare aici. Cu alte cuvinte, thread-ul se inchide. Iti recomand o sesiune serioasa de lecturrat sectiunea de incepatori, precum si forumurile lui Toni (Killahead) si Cyfer.

 

-Adrian

 

PS: BCRich e un membru cu vechime al forumului si a pus umarul la dezvoltarea unor discutii chiar folositoare. Ma deranjeaza lipsa de respect pe care o arati fata de alti useri (de la care ai avea multe de invatat, nu doar intr-ale chitarei). Considera asta un avertisment.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.