www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Peavey 6505 Accident


Guest Soundchaser

Recommended Posts

Guest Soundchaser

Salutare, caut pe cineva care sa mi ofere o a 2-a (a 3-a) opinie inainte de a mi baga eu nasul in amp.

 

Acum 10 minute am dat Peavey-ul meu la maxim pentru a testa si inregistra o parte de chitara cu tuburile saturate. Ghinion insa pentru ca dupa cateva acorduri, head-ul s-a oprit iar beluletul de langa standby s-a stins. Eu cred ca este o problema legate de fuseurile de high voltage..dar cum astea se gasesc in interior..am zis sa va intreb si pe voi inainte de a intra in surgery, :)..

 

Please help ?!

Link to comment
Share on other sites

Salut Bogdan,

Poti incerca sa trimiti un email suportului de la Peavey. Cred ca sunt cei mai in masura sa iti raspunda la problema si poti sa le ceri si o schema de functionare a amplificatorului sa stii exact ce si cum.

http://www.peavey.com/support/contactinfo/

 

Daca nu iti raspund ...

 

Din ce stiu eu 6505 este un 5150 cu alta palarie. Scheme de 5150 poti gasi aici : http://www.blueguitar.org/new/schem/peavey/

Link to comment
Share on other sites

Guest Soundchaser
nu este cumva in spatele head-ului ?

 

nu cred ca se pune siguranta fuzibila in interiorul.

 

nu vb de cea fuzibila.....mai sunt 2 in interior :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Soundchaser
A inviat?

N-a inviat inca . dar am gasit o..intr-adevar parlise una bulangiul..(F2A - 250 V ).

 

Sper sa gasesc sa o cumpar maine..

Link to comment
Share on other sites

Guest Soundchaser

And it is Aliveee !!!

 

Normal ca nu am gasit exact aceeasi siguranta dar...de data asta am cumparat mai multe ca sa fiu sigur ca nu mai mai opresc din treaba :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.