www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recenzie Chitara Stagg Na72mjcbb


AnalogSound
 Share

Recommended Posts

Mi-a fost oferita cadou de catre a mea logodnica, dar aleasa de mine:

 

Specificatii tehnice:

 

Electro-acoustic mini jumbo guitar w/ solid class-A spruce top+++++++++ & B-Band A3.2 EQ - Top: Solid Class-A Spruce - Back & Sides: Rosewood - Neck: Mahogany - Fingerboard: Rosewood - Bridge: Rosewood - Neck & Body Binding: Maple - Headstock Veneer: Rosewood - Nut: Bone - Soundhole: Abalone + Rosewood inlay - Backstrip: Maple - Machine Heads: Diecast nickel w/ white pearloid button - Pickguard: tortoiseshell - Electronics(active): under saddle B-Band PU + B-Band A3TX EQ w/Volume + B/M/T/P (±12 dB) + low battery test led - Outputs: 1 x standard 1/4" jack + 1 x XLR - Finish: natural highgloss - Strings: D'Addario.

 

Parti bune: pai pana acum este mai mult decat ok, are un action destul de jos are un sunet cristalin si la rece si inregistrata, iar octavele suna chiar bine... ceea ce e cam greu la o acustica relativ ieftina

 

Parti rele: unele detalii minore de finisaj nu sunt asa de bien facute mai o urma mica de clei mai una mai alta dar cam atat

 

Pretul platit:500 RON

Link to comment
Share on other sites

Mi-a fost oferita cadou de catre a mea logodnica, dar aleasa de mine:

 

Specificatii tehnice:

 

Electro-acoustic mini jumbo guitar w/ solid class-A spruce top+++++++++ & B-Band A3.2 EQ - Top: Solid Class-A Spruce - Back & Sides: Rosewood - Neck: Mahogany - Fingerboard: Rosewood - Bridge: Rosewood - Neck & Body Binding: Maple - Headstock Veneer: Rosewood - Nut: Bone - Soundhole: Abalone + Rosewood inlay - Backstrip: Maple - Machine Heads: Diecast nickel w/ white pearloid button - Pickguard: tortoiseshell - Electronics(active): under saddle B-Band™ PU + B-Band™ A3TX EQ w/Volume + B/M/T/P (±12 dB) + low battery test led - Outputs: 1 x standard 1/4" jack + 1 x XLR - Finish: natural highgloss - Strings: D'Addario.

 

Parti bune: pai pana acum este mai mult decat ok, are un action destul de jos are un sunet cristalin si la rece si inregistrata, iar octavele suna chiar bine... ceea ce e cam greu la o acustica relativ ieftina

 

Parti rele: unele detalii minore de finisaj nu sunt asa de bien facute mai o urma mica de clei mai una mai alta dar cam atat

 

Pretul platit:500 RON

 

Daca eare fata din lemn masiv si cu electronica de la B-Band vreau sa imi iau si eu una la 500 RON. Spune-mi si mie te rog de unde ai luat-o.

Edited by Blackthorn
Link to comment
Share on other sites

de la mc music si cred ca era cam ultima, dar poti merge sa intrebi, s-au purtat extrem de bine oamenii, ca de fiecare data de altfel. Si da este cu fatza din lemn masiv, dintr-o singura bucata, la fel si spatele este dintr-o singura bucata... eu is foarte multumit de ea pana acum, iti dai seama ca o sa trebuiasca sa ii schimbi corzile pentru ca sunt corzi de prezentare presupun, insa curios si de-a dreptul interesant este faptul ca nu sunt noste sarme nenorocite.

Edited by dark_rain
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.