www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Sa Folosesc Microfonu De La Comp Si Sa Ma Aud La Boxe?


Guest Filip 00
 Share

Recommended Posts

Guest Filip 00

salut..

vreau si eu sa imi conectez chitara acustica la comp prin microfon normal...dar nu stiu cum sa fac sa pot canta si sa ma aud la boxe...e vreun program pentru asta?:|

Link to comment
Share on other sites

pai bagi microfonu in mic (gaura aia roz din spatele calculatorului) apoi deschizi icoana aia de volume control de pe desktop (difuzorul ala din coltu din dreapta jos ) si unde scrie mic debifezi Mute.

:)

si apoi spui rugaciunea :)

slabe sanse sa auzi ceva daca nu ai niste boxe foarte puternice si nu le dai la maxim.

daca doresti sa rupi gura targului iti cumperi o doza d acustica(eu am smd acoustic tube-excelenta) si te auzi linistit.

Link to comment
Share on other sites

si cat costa o doza deaia de acustica ?

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1112 350 de lei.

sunt constient ca este cam mult pt multa lume,eu am luat-o din necesitate.

tu trebuie sa te gandesti daca ai ce sa faci practic cu ea,nu doar pt moftul de a te auzi si in boxe.crede ma sunetul natural al unei chitari acustice este mult mai placut decat cel captat de un microfon ieftin de calculator si redat de boxe pt ascultat muzica.

Link to comment
Share on other sites

El a intrebat cu se poate auzii cu un microfon la boxele de la calculator. Eu zic ca i-am raspuns corect. Nu a intrebat cum se poate auzii tare, clar sau nu stiu cum.

da i-ai raspuns corect stai linistit,scuze dc postul meu a lasat loc de interpretare.

Link to comment
Share on other sites

Guest Filip 00

si chestia aia q volume control..nu pot sa debifez nimica la microfon pt ca is deja debifate:|

Link to comment
Share on other sites

Guest ozzybui
si chestia aia q volume control..nu pot sa debifez nimica la microfon pt ca is deja debifate:|

1. tot in volume control, intri in Options, selectezi "Advance controls"

2. o sa vezi optiunea Advanced la canalul pentru microphone

3. In Advanced Controls for Microphone, debifezi Microphone boost. ATENTIE, inainte de acest pass, treb. sa debifezi Mute si lasi volume microfonului mai jos, pentru ca microphone va fi foarte sensibil dupa ce debifezi mircophone boost si va apare feedback.

 

Daca tot nu auzi, se poate unu din urmatoarele motive :

 

1. Microfonul tau sau cablu are problem.

2. Ai placa de sunet setat pentru a functiona cu boxe 5.1, si mufa roz pentru microfonul este destinat pentru boxele subwoofer si center. Atunci, treb. sa setezi sa fie 2.1 sau headphone

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest ozzybui

iata tutorial cu poze, sper ca o sa te descurci data asta

post-5997-1212332087_thumb.jpg

post-5997-1212332092_thumb.jpg

post-5997-1212332096_thumb.jpg

Edited by ozzybui
Link to comment
Share on other sites

iata tutorial cu poze, sper ca o sa te descurci data asta

 

Si daca nici asa nu merge inseamna ca e din placa de sunet /driver asa cum am patit eu. Asa ca mi-am instalat al driver de sunet -Vynil cu mixerul lui si merge perfect acum.

Se gaseste gratis pe net http://www.9down.com/VIA-AC97-Vinyl-Audio-...er-7-00b-17078/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.