www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Peavey Windsor


Recommended Posts

Salut! Am vazut acest amplificator dar nu stiu ce poate sa faca .Are un singur canal dar care pe Youtube e si clean si overdrive.Daca cineva dintre voi are sau a lucrat cu asa ceva v-as ruga sa ma luminati si pe mine. Cat despre calitatea sunetului ma gandesc ca e ceva vintage.

 

 

 

http://www.musiciansfriend.com/product/Pea...Head?sku=481331

Edited by vlad_radoi
Link to comment
Share on other sites

Salut! Am vazut acest amplificator dar nu stiu ce poate sa faca .Are un singur canal dar care pe Youtube e si clean si overdrive.Daca cineva dintre voi are sau a lucrat cu asa ceva v-as ruga sa ma luminati si pe mine. Cat despre calitatea sunetului ma gandesc ca e ceva vintage.

 

 

 

http://www.musiciansfriend.com/product/Pea...Head?sku=481331

 

Am probat unul la MC Music pe un cabinet Marshall si mie chiar mi-a placut. Mi s-a parut ca suna mai bine decat Peavey ValveKing pentru care ma dusesem cu un prieten sa il cumpar, in schimb nu e asa versatil, are un singur canal care in momentul cand esti deja cu gainul sus se curata foarte frumos cand reduci volumul din chitara. Daca iti place un amp in stilul Marshall JCM 800 atunci asta merita macar incercat.

Link to comment
Share on other sites

Guest andrei009

nu poti compara seria valveking cu windsorul. vk are clean adevarat ori windsor se apropie de marshall ca sound. face banii dar e kestie de gust. ma refer la clean...

Link to comment
Share on other sites

nu poti compara seria valveking cu windsorul. vk are clean adevarat ori windsor se apropie de marshall ca sound. face banii dar e kestie de gust. ma refer la clean...

 

La capitolul clean intr-adevar nu au cum sa fie comparate. Dupa parerea mea nici VK nu are un clean grozav, iar canalul de drive mi se pare ca are gain mai mult, in schimb Windsor parca suna mai bine pe drive. Windsor nu am probat prea mult, in schimb VK am avut cateva luni la dispozitie sa imi fac o parere despre el. Cu niste lampi mai bune si niste difuzoare de calitate nu e un amp rau, chiar suna ok. As incerca un VK cu un cabinet cu Greenbacks, cred ca e cu totul alt sunet decat cu difurile cu care vine varianta combo (difuzoarele nu sunt grozave la VK).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.