www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert RISING SHADOW si COLT44


Eugen D
 Share

Recommended Posts

Salutare !

 

Voce - Paul "Slayer" Grigoriu

Chitara - Alberto Bolocan

Chitara - Eugen "Evilpath" Dumitru

Tobe - Vlad Telea

Bas - Catalin Scanteie

 

Vom canta 10 piese cu tot cu intro si partea de solo de la mijlocul cantarii care va supriza, sper.

Primii doi fac parte din vechea formula, restul... prieteni mai vechi sau mai noi, colegi de suferinta din undergroundul romanesc. Ma pot lauda ca in 1995 cand a aparut compilatia Underground Romania Vol. 1 eram si eu prezent dar cu alta trupa, dorindu-mi sa cant la un moment dat cu Rising Shadow... Eh, uite c-au trecut 10 ani si visul mi-a fost indeplinit ! :)

 

Maine seara va asteptam pe toti. Pretul biletului (ca nu a stiut Eugen sa va spuna exact) este de 60.000 lei vechi.

 

Numai bine !

Link to comment
Share on other sites

Mai intai de toate vreau sa-mi cer scuze ca nu am ajuns la concertul vostru ... Concertul "USA Gospel Singers" s-a terminat pe la 22:45 ... a trebuit sa fac un drum inapoi acasa si nu am mai avut timp sa ajung si la voi ... cred ca erati oricum pe terminate la un 23:30 ... sper totusi ca cei care au fost sa ma faca si pe mine sa inteleg cum au decurs cantarile din seara asta ... sper sa existe cat de curand si o data viitoare ... si astept poze .. vreau sa va vad!

Link to comment
Share on other sites

A fost super... n-am cuvinte la ora asta... e prea devreme... Nu ma pre pricep eu la cronici pentru ca deh... sunt in tabara cealalata si nu pot spune decat de bine. Mai repede ar face-o cineva de pe forum care a reusit sa ajunga... Oricum Eugen s-a autodepasit... a sunat "zid" vorba unui amic de-al meu ! :) Eu cateva gherle pe ici pe colo... dar publicul cum am mai spus-o si pe alt forum (la fel ca si-n sport) a fost al saselea membru al trupei. Suna frumos dar chiar e adevarat. Cum pun mana pe poze promit ca postez la greu. Stiu ca au fost vreo trei camere de-ale amicilor nostri plus inca vreo doua din public si doua camere video. In curand vom face si un scurt montaj pe care-l vom posta pe site pt download. :) A fost super, n-am cuvinte la ora asta... e prea devreme... :)

 

Revin !

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Cateva poze, sau part. 1 cum imi place mie sa spun, dintr-un lot de 37 de buc. (thanx Irina Pilos)... :(

Am hotarat cu trupa de comun acord sa postam doar 7. CUm primim alte seturi de la prietenii fotografi, cum le postam aici.

 

 

Alberto si Eugen, eu sunt mai in spate asha...

12.jpg

 

Eu in prim plan, am avut pile ca doar mi-e prietena cea care a pozat... :)

13.jpg

 

Eugen si subsemnatul.

22.jpg

 

Paul si in plan indepartat Alberto.

26.jpg

 

Cu colegii de la Colt44, si cu Metalhead Staff (organizatorii) - Emil si Katala...

29.jpg

 

Rising Shadow after concert.

31.jpg

 

O fana inflacarata - Ardeica ! Simbolice, ce-ai facut tata, lasi fata singura ? :)

18.jpg

 

Revin. B)

 

 

 

 

Michell, i-ai transmis Andreei Marin sa vina sa-si ia hainele de la mine de-acasa ? :)

Link to comment
Share on other sites

ma. scuzati de intarziere . dar acum am ajuns si eu acasa..

ce pot sa zic ... m-am simtit extraordinar alaturi de colegii mei din Rising Shadow acolo pe scena .

k si catalin nici eu nu prea mi-am mai revenit inca mai am ...flash-uri de acolo /....

multzumesc de complimente Catalin . stii tu cu zidu :) ..

in rest ..am observat acolo cativa din rgc i.. cu doi kiar am facut cunostintza . Maky si Symbolic ... imi pare rau k nu am apucat sa mai cunosc si alta lume .dar asta e .. poate la urmatoarea "interpretare" ...

 

 

 

si cu astea fiind spuse .... tzin sa multzumesc tuturos care au venit sa ne vada . pt atmosfera kre au reusit sa o faca acolo . pt k au fost alaturi de noi intr'un moment ff important pt trupa Rising Shadow , vreau sa felicit trupa Colt44 . si bine inteles ///tzin neaparat sa'mi felicit colegii . care ..intr-u totul . au dat dovada de ff mult profesionalism . si pot sa zic k sunt fericit k fac parte din trupa Rising Shadow . .. .. ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.