www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Taburi romanesti


Guest seraphx
 Share

Recommended Posts

iar pentru cele romanesti, cereti si vi se va da :)

 

Va rog, vreau si eu taburile de la vama veche!!!!! vreau de la melodiile 'vama veche', 'copilul si durerea', 'ana', '18 ani', 'vara asta', 'de ce', 'dragostea' si orice alta mel in afara de astea pe care vreti sa mi-o dati... :) iubesc formatia asta si nu gasesc nicaieri taburi...ma calca pe enrvi efectiv :)

multumesc mult de tot!

Link to comment
Share on other sites

Pe www.mysongbook.com gasesti tabulaturile de la piesele "Epilog", "Nu am chef azi". Si eu iubesc aceasta formatie si as vrea mai multe taburi :) ! Ms mult!

Link to comment
Share on other sites

Are careva un tab gp de phoenix - negru voda? sau are de gand sa il faca? Nu de alta dar piesa ar fi excelenta pt mutat o chitara si cantat "along side with the band". Sau macar acolo un midi naveti? ca sa mutez instrumentul respectiv :)

Link to comment
Share on other sites

Va rog, vreau si eu taburile de la vama veche!!!!!

o sa revin mai incolo cu taburi vama veche, si mie imi plac mult numai ca nu au muzica bazata pe chitara, la ei pianul face partile reprezentative de obicei

Asa ca taburile ar putea fi ori parti reprezentative din piese la chitara + acorduri, ori parti de pian taranspuse

O sa ma chinui sa fac de ambele ca oricum mi-am propus sa ii studiez mai atent pe baietii astia :)

Link to comment
Share on other sites

Va rog, vreau si eu taburile de la vama veche!!!!! vreau de la melodiile 'vama veche', 'copilul si durerea', 'ana', '18 ani', 'vara asta', 'de ce', 'dragostea' si orice alta mel in afara de astea pe care vreti sa mi-o dati... :) iubesc formatia asta si nu gasesc nicaieri taburi...ma calca pe enrvi efectiv :)

multumesc mult de tot!

 

ai incercat www.acorduri.go.ro??

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Eu am gasit pe acorduri.go.ro taburi la vama veche..deja m-am apucat sa invat "vara asta" si imi iese refrenu macar..nu stiu cat de corecte sunt ca la un moment dat de exemplu:

G D

Vara asta am sa ma-ndragostesc

Vara asta am sa ma-ndragostesc

G D A

Vara asta am sa ma-ndragostesc de tine

 

 

parca nu merge LA acolo..ma rog :)

Link to comment
Share on other sites

uite, epilog, transpus de pe pian pe chitara

 

e|-0-1-3-0-3-0-3-0-3-5-3---------------------0---0---0---0-0-1---------------7-8-0---5-3-3----------------|

B|-----------------------------3-3-3-3---1-3------1---1---1---------1-1-1-1-----------------------0-1-3-5-1~|

 

in rest cam toata piesa poate fi cantata pe progresia

---------C-------------------------------G

Celor care cred ca lumea asta cu iubire va scapa

----------Am-------------------------------F

Celor care cred ca Dragostea va mai schimba ceva

-----------C------------G------------C-------------C

Le vom cinta, le vom cinta, le vom spune asa:

Edited by dalv
Link to comment
Share on other sites

da, la epilog progresia aia e intreaga piesa, pianul mai improvizeaza in do major...

la dragostea? sa vedem

pianul din inceput

G|-------------12----11------9-|

D|-9---10-12------------12----|

 

peste care intra chitara cu armonia

 

D|----5-------5------5-------5---------2------2------2------2------|

A|-------5-------5------5-------5--3-----3------3------3-------3---|

E|-3-------3-------3------3-----------------3------3------3-------3-|

 

soloul acustic ar fi prea mult de scris...joca-te in sol major :)

partea cu "in ochii tai este..."o aud pe acordurile G si C

 

have fun :)

Link to comment
Share on other sites

La epilog, pe intreaga melodie (intro, strofa, refren etc) e progresia C G Am F C G C C cum am scris si mai sus.

Pianul e mai elaborat, e practic un solo si e mai complicat decat ce am scris eu, care e tema de baza. Se poate dezvolta mult tabul acela, dar n-am sa o fac pentru ca aia ar insemna sa tab-esc un solo de 5 minute.

Link to comment
Share on other sites

Are careva un tab gp de phoenix - negru voda? sau are de gand sa il faca? Nu de alta dar piesa ar fi excelenta pt mutat o chitara si cantat "along side with the band". Sau macar acolo un midi naveti? ca sa mutez instrumentul respectiv :)

L-am inceput eu mai de mult. Din lipsa de timp n-am reusit sa-l termin, probabil are ceva greseli si in partea care e facuta. Il pun aici si ofer o bere celui care reuseste sa-l termine.

Phoenix___Negru_Voda.gp4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest dark_loving_heart

as vrea si eu tab de la vama veche vara asta, dar intreg va rog, care`l avetzi....k am cautat pa net da nu lam gasit...multzumesc...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest arhanghel200

buna dragi tovarasi ai muzicii :):) , as avea si eu nevoie de un tab... defapt de mai multe ...cine poate sa ma rezolve? :) plssssssss mail me sau baga-ma pe mess :( arhanghel200@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

iar pentru cele romanesti, cereti si vi se va da :)

 

FLORIN CHILIAN! Va rog. In afara de Lumi Albe, care e deja pus.

Link to comment
Share on other sites

Guest n03ml

taburile de chitara de la zmeu...PLEASE :) le are cineva?

thanks a lot ... daca le aveti pls mail pe n03ml@yahoo.com :) multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.