www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Xotic Rc Booster Sau Fulltone Ocd?


Guest Don MaXxX
 Share

Xotic RC Booster sau Fulltone OCD?  

12 members have voted

  1. 1. Xotic RC Booster sau Fulltone OCD?

    • Xotic RC Booster
      7
    • Fulltone OCD
      5


Recommended Posts

Guest Don MaXxX

Vreau sa le folosesc cu un strat si un viitor Blues Junior Tweed Limited Edition.

In mod normal vreau ceva sa nu-mi coloreze tonul, ceva transparent, dar daca am nevoie intr-o situatie mai speciala de ceva mai mult ca low-gain, sa nu trebuiasca sa-mi iau alta pedala.

 

Please help!

Edited by Don MaXxX
Link to comment
Share on other sites

Guest mibu

chiar daca vor sari unii ca fac reclama, nu pot sa nu recomand noul Sky Blue Overdrive sau Little Green Wonder de la Mad Professor... sunt pedale absolut geniale, cu un sound aparte!

Link to comment
Share on other sites

reclama!!!reclama!!!!reclama!!!!! :):)

Little Green Wonder suna (in conceptia mea) o suta de clase PESTE OCD,iar AC Booster suna steril, ia-l numai daca Fenderul are "prea mult" caracter,si vrei sa-l racesti putin

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
mai vreau sa spun, mai vreau sa spuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 

 

ia dati un ochi aici:

 

http://uk.youtube.com/watch?v=d57ZvcJAn_0

 

si aici:

 

http://uk.youtube.com/watch?v=J69Q2LBZ1TM

 

 

si, putin off-topic, aici:

 

http://uk.youtube.com/watch?v=NOKJNrcGYJs

 

Little Green Wonder si Sky Blue Overdrive sunt, daca iti vine sa crezi, exact sunetul care-l cautam, nu modifica catusi de putin sunetul de strat :) Dar s-ar putea sa n-am bani de niciunul din pacate, doar daca gasesc ceva la second. Tu la cat le vinzi?

Mighty Red insa nu...Prea mult pentru mine.

 

P.S.: N-am putut sa nu remarc cat de bine suna Koch-u :)

Link to comment
Share on other sites

Guest mibu

acceseaza ardesa shop-ului (din semnatura) si gasesti toate detaliile necesare.

daca esti din bucuresti, poti testa aceste pedale la dragos dinca, chitaristul de la proconsul (sau daca te intalnesti pe undeva cu gashka).

 

second hand ma indoiesc ca poti gasi deocamdata aceste pedale...

Edited by mibu
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
acceseaza ardesa shop-ului (din semnatura) si gasesti toate detaliile necesare.

daca esti din bucuresti, poti testa aceste pedale la dragos dinca, chitaristul de la proconsul (sau daca te intalnesti pe undeva cu gashka).

 

second hand ma indoiesc ca poti gasi deocamdata aceste pedale...

sunt din arad, cred ca o sa dau un drum pana la tine in timisoara cand imi vine chitara

le pot testa acolo pe viu? ce amplifuri ai pe acolo?

avea un tip de pe tgp la 200 si ceva de dolarei.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Don MaXxX
De ce nu investesti surplusul de bani destinati pedalei intr-un amp mai bun calitativ(cu drive decent incorporat)?

 

cum ar fi?

Link to comment
Share on other sites

Stiind ca-ti vine stratul EJ si te-ai orientat spre fender-amps banuiesc ca vrei ceva mai bluesey...ar merge cu un fender 65 deluxe reissue(22w dar ATENTIE are drive de finali prin fortaj asa ca vei fii destul de loud)...Eu am un amp 20w full tube HK tube editon cu celestion g12 care reuseste sa impace cit de cit partea de clean-drive

Uita de seria hot road de la fender...am si eu un deville 212 si suna destul de sters....

Edited by Fenderaru
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Stiind ca-ti vine stratul EJ si te-ai orientat spre fender-amps banuiesc ca vrei ceva mai bluesey...ar merge cu un fender 65 deluxe reissue(22w dar ATENTIE are drive de finali prin fortaj asa ca vei fii destul de loud)...Eu am un amp 20w full tube HK tube editon cu celestion g12 care reuseste sa impace cit de cit partea de clean-drive

Uita de seria hot road de la fender...am si eu un deville 212 si suna destul de sters....

da, si eu m-am uitat la drri, dar dupa stiinta mea nu are nici macar overdrive chanell. stiu ce zici cu drive-ul de finali doar ca stau si eu la bloc si nu voi reusi sa fac asta)

nu cred ca voi gasi ceva sa impace si capra si varza, nici daca ma duc in segmentul 900$ sh

apropos, la ce volum vine drive-ul de finali la drri?

Edited by Don MaXxX
Link to comment
Share on other sites

Recent am cumparat un Fender Deluxe Reissue, 22W

Inainte am avut un fender deville 212, am reusit sa-l vand chiar azi, finaly.

Deci deluxe este heaven ptr bluesy stuff.

Are un clean de intepenesti. Folosesc strat.

22W este supertare. Am cantat luna asta pe scene in aer liber la electorale, si mai mult de 3 nu am trecut. Inca nu l-am folost la mai mult sa-i vad driveul natural, dar un lucru este sigur- suna supertare.

Acuma despre pedale.

Si eu am tot cautat pedale. Am comandat un Seymour Dunca Twin Tube pe lampa. Mi-a sosit stricat l-am dat inapoi astept un xotic ac+.

dar momentan mi-am luat un bad monkey - trebuie sa-i dau inaltele la min dar sa mor io daca nu suna f misto si este si ieftina, din pacate nu are true bypass.

Noroc

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Recent am cumparat un Fender Deluxe Reissue, 22W

Inainte am avut un fender deville 212, am reusit sa-l vand chiar azi, finaly.

Deci deluxe este heaven ptr bluesy stuff.

Are un clean de intepenesti. Folosesc strat.

22W este supertare. Am cantat luna asta pe scene in aer liber la electorale, si mai mult de 3 nu am trecut. Inca nu l-am folost la mai mult sa-i vad driveul natural, dar un lucru este sigur- suna supertare.

Acuma despre pedale.

Si eu am tot cautat pedale. Am comandat un Seymour Dunca Twin Tube pe lampa. Mi-a sosit stricat l-am dat inapoi astept un xotic ac+.

dar momentan mi-am luat un bad monkey - trebuie sa-i dau inaltele la min dar sa mor io daca nu suna f misto si este si ieftina, din pacate nu are true bypass.

Noroc

nu mi-as luat Monkey-ul pentru ca eu sunt purist cu semnalul nealterat, bla bla bla.

cat ai dat pe el? ce strat ai?

deocamdata voi merge la mibu sa incerc niste mad profesoare si o sa ma hotarasc apoi, oricum daca ma hotarasc pe mp le voi lua din norvegia pentru ca vad ca acolo-s mai ieftine.

Link to comment
Share on other sites

Guest mibu

fii mai atent cand cercetezi preturile pe net!... la godlyd (in norvegia) preturile de pe site sunt FARA tva!!! ca persoana fizica, nu le poti cumpara decat platind si tva-ul... si daca mai socotesti si pretul transportului...

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
fii mai atent cand cercetezi preturile pe net!... la godlyd (in norvegia) preturile de pe site sunt FARA tva!!! ca persoana fizica, nu le poti cumpara decat platind si tva-ul... si daca mai socotesti si pretul transportului...

 

All prices on Godlyd.com are listed in EURO excluding taxes. These are the prices you pay to us .... asta scrie la godlyd pe site.

Link to comment
Share on other sites

Guest mibu

ce nu spun cei de la godlyd este ca preturile fara taxe sunt pentru cei din afara uniunii europene! pentru tarile din UE se platesc taxele la locul de unde cumperi obiectul...

ei, dar nu e nici o problema - incearca si vezi cu cat iei, pana la urma, pedala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.