www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Prologue


Guest olias32
 Share

Recommended Posts

Guest olias32

Cantam neoprog. Ne place rockul progresiv, si avem nevoie de vocal si tobar.

Piesele sunt trase cu un vocal baiat (in lipsa de altceva), desi am vrea o fata (gen Magenta).

 

Tobele sunt trase de pe calculator, si sunt compuse in mare parte de oameni care nu sunt bateristi (nu avem deocamdata baterist)

Numele pieselor nu sunt definitive.

 

Atat.

bolero.mp3

o_poezie_de_a_mea.mp3

scrumiera.mp3

vioara.mp3

Link to comment
Share on other sites

io sincer nu prea aud rock progresiv aici...piesele-s okey asa da nu prea au nimic prog in ele

 

Eu aud, dar nu prog rock, ci neoprog (gen porcupine tree sau spock's beard sau mostly autumn). Imi place, intr-adevar aveti nevoie de tobar si vocal si v-as putea ajuta la amandoua dar sunt din CTA si sunt cam ocupat. Insa daca imi spuneti tempo-ul pieselor in BPM si imi dati piesa pot sa va fac niste tobe super mega uber tari.

 

edit: am mai ascultat putin:

Vocea parca e prea Stefan Banica Junior, nu prea se potriveste pentru prog... va mai trebuie niste ciudatenii pe-acolo ca sa fie chiar neoprog. Deocamdata e cam pur si simplu pop, iar tobele parca sunt suficiente. Dar macar e ceva coeziv si ascultabil, dar departe de progressive.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.