www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

My Bad Monkey Is Very Bad ! Help!


Guest Bratlord

Recommended Posts

Guest Bratlord

Mi-am cumparat recent Digitech bad monkey insa nu is prea multumit de ea. Am un amp Marshall VS15R (Valvestate, made in Uk) prin care cant cu pedale single-efect. Insa nu gasesc o tonalitate buna la Bad monkey, Dau volumu la jumate ca sa fie cam la acelasi nivel cu cleanu si daca dau joasele la jumate si un pic de inalte peste jumate cu gainu aproape de limita imi suna prea taios, daca dau joasele sa zicem cam la 3 'o clock si reduc un pic din inalte suna prea infundat, daca dau si inaltele si joasele la 3 o' clock si gainu in blana suna ca un fel de distors de metal foarte anemic. Spuneti-mi va rog si mie o setare la pedala asta care sa dea un sunet mai cald si mai limpede, defapt asa cum ar trebui sa faca, sau poate mai tre sa iau o pedala pe langa ea... un chorus sau vreun compressor.... Help?

Link to comment
Share on other sites

Verifica setarile de pe site-ul digitech.com

Vezi ca sunt acolo "demo"uri cu sunetele diferitelor pedale, si sunt vreo patru sample-uri pentru fiecare pedala, cu diferite setari, pentru rhythm, pentru lead, si iti arata acolo exact ce setari erau folosite(la cat erau joasele, inaltele). Oricum, asta cred ca difera de la amplificator la amplificator, tonul, si deasemenea in functie de chitara, dar sper sa te ajute acele setari!

 

Tine la curent

O... uite aici si linkul exact >>> click me <<< (in stanga, in josul paginii gasesti linkul catre demo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.