www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sugestii Ptr Pedale


gombotz
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Oamenilor,

ieri mi-a ajuns DRRI. Suna f bine. Sunt f multumit de el.

Mi-a ajuns si pedala Seymour Duncan twin tube classic.

In primul rand este stricata din start, nu merge numai canalul de rythm.

Dar si asta suna de ***. Imi fura tot caracterul chitarii, il face un fell de fuzz, nu stiu , nu imi place deloc.

O sa-l trimit inapoi si il voi schimba cu un Fulltone Fulldrive. Daca nu imi place nici asta, voi comanda un Zendrive de pe ebay USA si gata.

Numa am vrut sa stiti ca Seymour Duncan twin tube classic, este un fel de bullshit.

Link to comment
Share on other sites

Iar eu iti garantez ca nu este,fiindca l-am avut la teste o saptamana si l-am incercat si pe De Luxe.Suna impecabil,a fost chiar un topic acu vreu an jumate pe tema lui.Cel mai probabil e defect,se zvoneste ca deja Thomann are o sectiune speciala in depozit unde se strang sculele defecte care urmeaza sa plece spre Romania,cu celebrele firme de transport,caci odata ajunse in Romania,garantia se pierde,si depinde doar de bunavointa celor de la Thomann sa le repare/schimbe.Asta ca si cu baiatul care a luat o pedala Electro -Hatmonix de pe Thomann si Thomann l-a trimis lamine sa i-o schimb eu.De ce nu vrei sa incerci ceea ce ti-amspus eu.adica Radial Tonebone Classic ?Iar cu Zendriveul e o problema majora,cam 20% suna prost.Cauta pe forumurile din USA ca sa vezi ce zic oamenii,de ex pe TGP.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.