www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Piese Cap Coada


Guest SyNerZ
 Share

Recommended Posts

Guest SyNerZ

Hmmm...as dori si eu o lista de piese pe care as putea sa le cant cap coada...

Aptitudinile mele "se ridica" la hmm...nuj seek and destroy cap-coada<numai ritmica> si sincer nuj ce exemple sa mai dau

ideea e k as vrea sa fiu in stare sa cant niste riffuri mai simplle, si sa nu fie prea plictisitoare...

Edited by SyNerZ
Link to comment
Share on other sites

Ce ciudat sa intrebi lumea ce piese sa canti tu de la cap la coada ... e simplu ... ce-ti place si ce poti! :)

 

Daca iti place Metallica, cum ai zis, incearca "Jump in the Fire", e prima piesa pe care am invatat-o eu cap-coada cand m-am apucat de chitara electrica. Riffurile sunt simple, asezate si suna super. Tab-ul ar trebui sa-l gasesti pe net fara probleme.

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

daca iti place kiss... lick it up...psycho circus...

 

Bl.o.X are dreptate

invata melodiile care-ti plac...sfatul asta l-am primit de la cineva si functioneaza...cel putin pentru mine...tried with guns n' roses...dar mie cum nu-mi plac...nu pot invata guns...si nu vreau :)

Edited by black2oo5
Link to comment
Share on other sites

Guest SyNerZ

Ti-as recomanda sa lasi naiba tab-urile si sa incerci sa scoti singur armonia riff-urile si for the fun of it linia melodica. O sa te ajute mult :) .

 

cant de un an si cva...si sincer nu ma simt in stare sa scot singur armonia si restul...:))

Link to comment
Share on other sites

cant de un an si cva...si sincer nu ma simt in stare sa scot singur armonia si restul... :) )

 

incearca si SIGUR vei reusi :) ... ia fret cu fret, nota cu nota daca nu poti altfel si ai sa vezi ca "iti vei da drumul" incetul cu incetul... este foarte utila si necesara calitatea de "transcribing", adica... transpunerea pe o chitara a unei melodii. ai rabdare la inceput iar apoi mult succes.

 

LE: in plus, facand acestea, adaugi melodiei nuanta ta personala, caci odata ce te chinui sa scoti notele vei fi foarte atent si la accente, groove & stuff, iar piesa nu va suna exact ca in original, ci adaptata dupa stilul tau de cantat...

Edited by razvanciub8a
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest cyclopcave

dak vrei ceva misto pot sa-ti recomand Joe Satriani - Tears in the rain si Pantera - This love ...... asta binenteles daca iti plac !! good luck :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.