www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme Peste Probleme ~x(


Alin N
 Share

Recommended Posts

acu vreo luna am patit o chestie...cantam...si deodata a inceput sa se auda super incet...de ex pe clean dadeam la 7-8 si se auzea ca si cum as canta pe vol 2...iam dat chitara unui tip si in fine...lui la inceput ia mers pe urma a facut figuri...a rezolvato mia dato azi...si acum observ ca se aude la fel... si nu e de la cabluri sau de la alte chestii din astea de "neatentie" daca le pot spune asa...credetima ca am verificat in draci...chiar miam luat cabluri noi...

a patit cineva? sau imi poate spune cineva ce are amplificatoru[ca de la el banuiesc ca e]?

 

ps:nici chitara si nici amplificatoru nu mai sunt in garantie deci nu pot sa merg la magazin cu ele

Link to comment
Share on other sites

Pai ai zis ca i-ai dat-o unui tip, i-a facut si lui figuri ti-a rezolvat-o si acum iar, deci nu are cum sa fie de la amplificator (doar daca l-ai dat si pe acesta).

Problema pare sa fie de la potentiometrul de volum al chitarei, incearca sa gasesti pe cineva care se pricepe sa il schimbe.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Pai ai zis ca i-ai dat-o unui tip, i-a facut si lui figuri ti-a rezolvat-o si acum iar, deci nu are cum sa fie de la amplificator (doar daca l-ai dat si pe acesta).

Problema pare sa fie de la potentiometrul de volum al chitarei, incearca sa gasesti pe cineva care se pricepe sa il schimbe.

 

Bafta!

 

 

aham...pai si daca chitara nu a avut nimic? adica lui ia facut alte figuri...nu in legatura cu volumu...cand apasa pe pedala de distors se auzea tot clean...asta patise el..si in fine gasise niste scurturi pe la potentiometre si cica lea rezolvat...in orice caz o sa incerc si faza cu schimbatu potului.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.