www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stomp & White Ash 8 Mai Big Mamou


Guest S.T.O.M.P.
 Share

Recommended Posts

Guest S.T.O.M.P.

In data de 8 Mai in Big Mamou Bucuresti vor concerta 2 trupe :

 

StomP (Buzau) - Alternativ / Heavy Metal

 

Kitara - Adelina

Bass - Alex

Tobe - Razvan

Vocal - Oana

Clapa - Alice

Vioara - Adi

White Ash (Bucuresti) - Hard Rock / Punk Metal

 

Kitara - Remus

Vocal - Dan

Bass - Teo

Tobe - Cioghy

 

 

 

 

 

Seara o sa fie plina de muzica de calitate, coveruri si melodii ale trupelor.

 

 

http://www.bigmamou.ro/index.php?option=co...l&Itemid=30

 

 

 

 

VA ASTEPTAM ACOLO!!

Edited by S.T.O.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Guest vladtobe

Bai oameni buni, Stomp este un proiect celebru de percutionisti dupa care s-au inspirat Sistem. Se pare ca voi insa n-ati auzit. Pana mea, nu prea e ok sa furi asa nume, macar documentati-va si voi un pic inainte :)

Link to comment
Share on other sites

Guest S.T.O.M.P.

Cauta mai bine... ce inseamna... STOMP ... omule... dc vrei iti si explic ...

 

STOMP = a calca apasat :) deci mai documenteaza-te

 

si numele de stomp nu se leaga numai la proiectu ala :)

Link to comment
Share on other sites

Guest vladtobe

Bai, eu stiu ce inseamna stomp, te rog nu te da destept cu mine, ca nu e cazul. Atat iti spun doar, ca Stomp este deja luat ca nume de proiect/trupa. Este o trupa celebra de percutionisti. Adica daca vrei de ex sa canti in afara cu el(numele), te pot foarte bine da in judecata oamenii.

E ca si cum ti-ai face proiect muzical care sa se cheme "The Beatles" sau "Led Zeppelin".

Dar s-au mai vazut cazuri, cu blonda aia care si-a zis "Cream", nu-i asa?

Sau o sa-mi explici acum si ce inseamna "cream"... :)

 

Bai, eu stiu ce inseamna stomp, te rog nu te da destept cu mine, ca nu e cazul. Atat iti spun doar, ca Stomp este deja luat ca nume de proiect/trupa. Este o trupa celebra de percutionisti. Adica daca vrei de ex sa canti in afara cu el(numele), te pot foarte bine da in judecata oamenii.

E ca si cum ti-ai face proiect muzical care sa se cheme "The Beatles" sau "Led Zeppelin".

Dar s-au mai vazut cazuri, cu blonda aia care si-a zis "Cream", nu-i asa?

Sau o sa-mi explici acum si ce inseamna "cream"... :)

Link to comment
Share on other sites

nu te da nimeni in judecata, de exemplu cu numele Redox exista vreo 20 de trupe in lumea larga, si nu se calca nimeni pe degete, nici nu prea vad de ce, daca e vorba de un nume celebru da, mai inteleg, dar aia sunt percutionisti baieti canta rock...nu cred ca au acelasi public care ar putea face astfel legatura

Link to comment
Share on other sites

Guest S.T.O.M.P.

Si daca ai mari impresii te rog... nu e vb de nume... dar Stomp inseamna un lucru... spre exemplu

IRON MAIDEN(S)

sunt o gramada... mai ales... ca una e sa canti ROCK... si una PERCUTIE :) nu ma dau destept.. dar nu critica...

iti dau exemplu ca de cat sa ma numesc FLETCMA TRANSPIRATA sau MUCII IROSITI... sau alte nume de genu... care au mare succes in lumea rock`ului sau vestita trupa URMA DE BOCANCI PE MATA!! ... crede`ma... ca nu ma pune nimeni la perete... si plus... tu crezi ca acea vestita trupa de PERCUTIE ... o sa stea sa dea in cap unei trupe de noi veniti :) sa fim seriosi... nu pune accent pe ce este pune accent pe ce o sa fie si ce poate sa fie...

si inca ceva... daca ajungi sa fii mare vedeta si sa iei numele acelui proiect abia atunci iti poti face probleme... in rest nushtu... spre exemplu da tu un nume de trupa care sa cante ce cant eu!! ok?!

 

hai sa nu ne mai certam aiurea!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest S.T.O.M.P.

Ne cerem scuze sa anuntzam ca recitalul trupei STOMP a fost anulat. :)

 

 

White Ash v-a sustine seara. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest S.T.O.M.P.

Inca o modificare... si ultima

STOMP - a pregatit ceva acoustic datorita unor probleme cu tobosarul lor,

 

Adelina - Kitara Acoustica

Alex - Kitara Acoustica

Adi - Vioara

Oana - Vocal

 

White Ash - canta in aceasi formula :)

 

 

 

Va asteptam acolo orele 20:00

Edited by S.T.O.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Guest S.T.O.M.P.

Frumos public,

 

O primire calda,

 

Big Mamou un local in care merita sa va duceti doar sa nu bagati in seama anumite lucruri,

 

Va multumim,

STOMP

Link to comment
Share on other sites

Big Mamou un local in care merita sa va duceti doar sa nu bagati in seama anumite lucruri,

 

La ce te referi? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest S.T.O.M.P.

Ma refer la unele persoane... dar in general... sunetistul din punctul nostru, al trupei, si-a facut treaba. Vioara a avut probleme dar s-au rezolvat in rest... totul a fost ok!!... mai sunt anumite lucruri... gen... "m-ati inebunit cu telefoanele" din partea unora... dar in general am zis sa trecem peste chit ca nu s-a putut!!!!

 

 

In general cine vrea sa cante in mamou trebuie sa fie pregatit psihologic pentru o scena mica si un public mare!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sa imi explice si mie cineva ce inseamna Alternative/Heavy Metal. Si cum se canta heavy metal acustic cu vioara? E un fel de White Stripes si Manowar cu influente Vivaldi? Si btw exista o diferenta intre Iron Maidens si Iron Maiden. Si nu exista decat o singura trupa Iron Maiden :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.