www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Spectrum Analyzer Vst Folositi?


Recommended Posts

Guest Buncar
Pentru cei care se ocupa de inregistrari/mixari. Stiu ca nu sunt foarte multe analizoare de frecventa pe piatza.

Totusi ce folositi? pentru ca este o componenta soft care zic eu nu trebuie sa lipseasca.

 

 

Eu folosesc pachetul PAZ le la Waves

Link to comment
Share on other sites

Roger Nichols (pentru orice tip de analizator)

Are FFT mai precis.

PAZ e si el ok ca privire de ansamblu, asta daca nu ar fi fost cei de la WAVES batuti in cap si sa foloseasca sistemul lor (faggotry TM) de a baga toate pluginurile intr-un singur dll - rezultatul? Cateva DAW-uri au probleme cu aceste pluginuri.

 

In afara de Roger Nichols (repet, il recomand pentru orice feld e analizare, MS, spectrala, nivel, stereo) Ozone 3 are analizator in cadrul egalizatorului, la fel si apEQ de la apulSoft.

Ca sa ridic in slavi RN in continuare, acesta are si analiza spectrala (in afara de cea FFT - pe "frecvente"), cat si analiza pe 1/3 oct (acest lucru se gaseste si in Ozone, ca "essential bands").

Link to comment
Share on other sites

Guest Buncar
Roger Nichols (pentru orice tip de analizator)

Are FFT mai precis.

PAZ e si el ok ca privire de ansamblu, asta daca nu ar fi fost cei de la WAVES batuti in cap si sa foloseasca sistemul lor (faggotry TM) de a baga toate pluginurile intr-un singur dll - rezultatul? Cateva DAW-uri au probleme cu aceste pluginuri.

 

In afara de Roger Nichols (repet, il recomand pentru orice feld e analizare, MS, spectrala, nivel, stereo) Ozone 3 are analizator in cadrul egalizatorului, la fel si apEQ de la apulSoft.

Ca sa ridic in slavi RN in continuare, acesta are si analiza spectrala (in afara de cea FFT - pe "frecvente"), cat si analiza pe 1/3 oct (acest lucru se gaseste si in Ozone, ca "essential bands").

 

Da stiu ce spui legat de PAZ si ai dreptate, insa momentan mi-e suficient pachetul asta chiar cu neajunsurile pe care le are...:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.