www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau O Chitara Electrica Pentru Metale.....si Nu Numai:d


Guest H I M
 Share

Recommended Posts

Guest H I M

salut.....vreau si eu o chitara electrica pentru metal in special.......e genu pe care il abordez.....mie mi-au placut 2 modele......

 

1.jackson

 

2.stagg

 

 

 

Ori una dintre cele doua ori altceva.....dispun de circa 8 mil maxim 9......astept recomandari.......precizez ca sunt incepator :)

Edited by H I M
Link to comment
Share on other sites

la banii astia mai bine second. sau daca tii neaparat sa iei un dintre alea doua...atunci jackson. in niciun caz stagg. uita-te si la epiphone...sunt ok

oricum, daca te intereseaza la modul serios, va trebui sa schimbi dozele, indiferent de ce chitara iti vei lua in banii stia...asa ca mai bine macar sa fie finisata calumea. si daca e prima chitara sau esti pe la inceput, sau pur si simplu vibrato cu vibratorul nu este un artificiu tehnic pe care il folosesti regulat, ia-o cu punte fixa...scapi de o gramada de griji

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Guest H I M

pai recomana-mi una cu punte fixa...... :)

 

 

stagg

 

asa ceva........sau nu stiu......ce alte modele q punte fixa mai gasesti........ :)

 

 

 

vorbim pe adresa de messenger vladgabriel_mares ............ :)

Edited by H I M
Link to comment
Share on other sites

Ibanez RG321MH...e cu punte fixa si este o super chitara pentru pretul ei...se si potriveste de minune cu stilul pe care ai zis ca ai vrea sa il abordezi...e excelenta cu dozele pe care le are deja, dar daca ai posibilitatea sa ii pui niste SD-uri sau DiMarzio serioase atunci o sa ai o chitara pe cinste de care o sa te poti folosi multi ani de acum incolo...o gasesti la McMusic cu 1050 Ron...eu zic ca merita milionul in plus fata de chitarile pe care le-ai prezentat deja...

Edited by zzz
Link to comment
Share on other sites

Jackson JS1(830 ron) care e mai ieftina decat 20 si are 2 humbuckere + schimbi doza din bridge cu cu un Seymour Duncan SH-12 Screamin' Demon(350 ron) sau chiar Seymour Duncan SH-4(270 ron) si ai terminat(crede-ma :) ). Daca nu vrei sa schimbi nimic atunci cea mai buna e Ibanez RG321MH. Si sh ia-ti doar daca stii sa alegi. succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest vietro

uita-te si aici jackson-ul js20 dinky (costa 890 RON, din guitar shop Bucuresti), la super oferta si super pret. Este exact modelul metal, si nu numai, perfect pt incepatori !

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=19923

 

La banii astia ieftini fata de suma pe care ai dispus-o, mai ai bani sa mai cauti sa-i schimbi dozele, de exemplu Seymour Duncan-uri excelente, daca vrei. Zic ca sunt si bune dozele stoc, dar pe dozele SD, vrea toata lumea, nu ? :) Succes !

Edited by vietro
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
salut.....vreau si eu o chitara electrica pentru metal in special.......e genu pe care il abordez.....mie mi-au placut 2 modele......

 

1.jackson

 

2.stagg

 

 

 

Ori una dintre cele doua ori altceva.....dispun de circa 8 mil maxim 9......astept recomandari.......precizez ca sunt incepator :)

Ia-ți Jacksonul, fie nou, fie cel portocaliu la sh (care mie personal îmi place pentru finish). Oricum e mai metal decât restul. (Nu am zis cã neapãrat suna mai bine/ți se potriveºte mai bine, doar cã sunã mai bine la metal.) Stagg nu, Ibanezul e ok, Scheterul e ok, însã pentru o chitarã solida gen "bagi cablu si cânți fãrã nici un stres", ia-ți Jacksonul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.