www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand combo VINTAGE 50 full lampi


Guest Andrei_T
 Share

Recommended Posts

Guest Andrei_T

Este un combo versatil care poate obtine sunete clean foarte calde gen Fender Bassman dar si drive-uri vintage si chiar moderne cu controlul DRIVE la maxim. Pentru a putea obtine sunete cat mai variate se folosesc switch-urile de pe panoul frontal: BRIGHT accentueaza frecventele foarte inalte –sunet cristalin, BOOST- pe medii si mediile inalte, sunet gen Marshall, DEEP – boost pentru basi.

 

Pe masca spate:

 

• Switch pentru alegerea tipului lampilor finale intre EL34/6L6GC

• Switch Feedback ON/OFF care taie reactia negativa in etajul de putere avand ca rezultat un sunet mai agresiv.

• Iesiri de 8 si 16 Ohmi care pot fi folosite cu difuzorul intern sau cu un cab extern.

• Iesire de linie “speaker voiced”

• Intrare de linie foarte sensibila, pentru preampuri sau procesoare, caz in care se va folosi doar amplificatorul de putere al combo-ului.

 

Preamp: 3xECC83 /JJ Electronics

Putere: 50Wrms cu 2x6L6GC /JJ Electronics

Difuzorul: Celestion Vintage30 (60W) 12".

Pretul: 1800 lei

Garantie 3 ani.

 

Voi pune si mp3-uri in curand. Cine este interesat (curios) poate veni la atelierul meu sa-l probeze.

 

Tel: 0727.380.121 Andrei

post-289-1131647911_thumb.jpg

post-289-1131648044_thumb.jpg

post-289-1131648336_thumb.jpg

post-289-1131648546_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

tell me.andrei,vad ca le ai cu tuburile,faci si reparatii?as fi curios sa vad ampliful tau.daca fac rost de tanc de reverb,poti sa-l integrezi?intreb asta cu reparatiile,fiindca am un deluxe reverb care face figuri la fel de des ca masina mea,desi masina e din 77,iar fenderul din 75 :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei_T

Salut, sigur ca ma ocup si cu reparatii. Ce simptome are Fenderu? Adu-l la mine la atelier si sigur se rezolva. Pot sa-ti aduc chiar si piese originale Fender, cum ar fi lampi sau mastile fata/spate, butoane, potentiometre, trafuri de iesire/alimentare etc.

Pot sa aduc si tancuri de reverb Accutronics si da, as putea sa-l integrez in modelul asta.

Malex, nu ma supar, dar este vorba de un lucru construit cu migala cu piese de foarte buna calitate care costa si are si garantie 3 ani. Eu zic ca merita.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Andrei_T

Am reusit in sfarsit sa inregistrez niste sample-uri in conditii de studio multumita lui Mihai de la "Du-te vino".

Chitara folosita este un Fender Stratocaster. S-au folosit dozele neck (la sample-urile mai zgomotoase) si neck+middle (in configuratie serie, la sample-urile noiseless). Ultimul sample este cu doza bridge. Microfonul a fost asezat la ~50 cm de fata ampului. Ampul a fost folosit fara Feedback (reactie negativa). Nu s-a intervenit cu nici un efect pe sample-uri, sunt brute. Orice parere e binevenita.

1.mp3

2.mp3

3.mp3

4.mp3

5.mp3

6.mp3

7.mp3

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.