www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Amplificator Sa-mi Cumpar?


Guest
 Share

Recommended Posts

Buna,tocmai am primit o chitara Grosmann Star 3 cu o doza EMG 81 la bridge floyd rose licentiat arata foarte frumos si sunetul decent pe Guitar Rig 3(il voi incerca pe un amp serios si o pedala serioasa) dar momentan ma intrebam ce amp sami cumpar prefer unul de 4x12" cu o pedala Boss Metalzone 2 , dar as vrea sa aud parerile voastre,un amp decent pentru banii unui roman:)) :)

Link to comment
Share on other sites

dar carei diferenta dintre cabinet si amp ... totusi:| si nah as prefera un marshall ca amp sa zicem intre 150 si 300 dar poti sami recomanzi un anume amp la suma asta...sa nu bazaie...prefer cat de cat calitate si nu puterea ca nu fac wacken in bloc...

 

 

pai daca vrei calitate si nu cantitate uita de 4x12 si alte nebuneli...in banii astia nu le poti avea pe amandoua . un combo micutz max 15w cu un dif de 10 e arhisuficient. nu stiu ce sa iti zic de marshall-urile ce se potrivesc descrierii asteia...parca vox erau mai buni in segmentul asta micutz asa de practice-amps. Eu am asa ceva si iti spun ca 15W sunt arhisuficienti pt o camera de apartament (in sensul ca dat la jumate siguri e deranjant de tare iar la max categoric iti aduce vecinii la usa). Gasesti si mai ieftin decat atat a.i in 200 de euro sa iti intre si pedala dorita si poate chiar si transportul.

 

diferenta combo head cabinet

Link to comment
Share on other sites

Daca pui intrebari de genul "care'i diferenta dintre cabinet si amp" ... vrei 4x12" probabil ca sa canti acasa si preferi Marshall fara sa cunosti cu adevarat cum se comporta/cum suna ... mai bine mai asteapta pana vei fi mai informat (mult mai informat) iar apoi mai spera la Marshall + 4x12" in 300 de euro ...

Link to comment
Share on other sites

Ia-ti un Vox micut de 15W , de exemplu AD15VT...e mult prea puternic pentru o camera de bloc dar e cel mai micut din seria valvetronix...eventual iti poti lua unul de 30W din aceeasi serie (costa doar cu 1 mil mai mult) si este dotat si un atenuator de putere cu mai multe trepte...asta ar fi mai practic la bloc..

Link to comment
Share on other sites

alexyz poti sa dai un demo .... de preferat cu distorsion effect...?:|

MARSHALL MG10CD+boss metal zone 2 cred ca ar suna bine...din cate am auzit si vazut pe youtube...

 

cauta cu google. o sa gasesti mai multe si asa o sa ai de unde alege. :) eu nu am de unde iti da pt ca am nu am ampul acela si nici pedala aia (sau vreo alta :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.