www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Sonatic


Guest GeorgeP
 Share

Recommended Posts

Guest GeorgeP

Salut,

 

Sonatic e o trupa din Timisoara, pentru detalii: http://sonatic.ro

 

Trupa a inceput sa se contureze la sfarsitul anului 2005 ca si un proiect muzical strict acustic, dar a crescut incetul cu incetul in adancime prin introducerea tobelor si a clapelor ajungand la componenta actuala pe parcursul anului 2006.

 

Colaborarea dintre sase oameni foarte diferiti intre ei din punct de vedere al personalitatii dar cu un punct comun, respectiv placerea de a explora lumea prin muzica, a condus la sound-ul actual al trupei.

 

Pe scurt, Sonatic-ul propune un rock clasic cu influente din alte stiluri muzicale cum ar fi folk, metal, blues, funk, etc.

 

Numai bine, George.

Sonatic___Sunt.mp3

Edited by GeorgeP
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Vreau sa va felicit pentru cum ati cantat in Costinesti :) Ati fost bestiali. Dar nu stiu de ce sonorizarea a fost mult mai proasta ieri(la toate trupele) decat de 1 mai cand s-a auzit mult mai bine(tot in primu rand am stat...criticile lui Tandarica au avut efect atunci). Pacat ca nu v-au mai lasat aia sa cantati o piesa, organizatorii au fost de ... cam cu toate trupele si asta nu din lipsa de timp. Cu voi am mai convins niste prieteni sa vina la concert :) Piesa "Sunt" a avut un succes enorm la cine am dat-o pana acum s-o asculte. Piese se mai gasesc de ascultat inafara de cele de pe myspace/youtube? Tare-mi place trupa voastra and it's not just the beer talking here. Numai "succesuri" va doresc. Sa aveti o cariera fara "eshece". :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.