www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Progresiv-prima Piesa Cu Voodu Valve


Guest hututui
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

am facut si eu o piesa cu noua mea scula, rocktron voodu valve si binenteles ca nu m-am putut abtine sa o postez!

astept orice fel de pareri, daca aveti "placerea si posibilitatea!"

hypnosis.mp3

Link to comment
Share on other sites

am facut si eu o piesa cu noua mea scula, rocktron voodu valve si binenteles ca nu m-am putut abtine sa o postez!

astept orice fel de pareri, daca aveti "placerea si posibilitatea!"

 

E tare piesa omule; e lucrata bine si cu idei faine; si calitatea inregistrarii e calumea. Nu stiu cum/cu ce ai inregistrat; pe riff suna marfa chitara (nu la fel mi'a placut tonul de solo care imi seamana pe undeva a...Vai :); dar asta e doar o parere a mea care poate fi subiectiva). Poate ne mai dai detalii despre cum sunt facute:clapa; basul si mai ales tobele care'mi plac la maxim si cum se integreaza in piesa dar si cum suna; imi pare a fi sunet de tobe reale. :) Daca le'ai facut cu vreun program desi ma indoiesc, inseamna ca programu ala kick's ass. :(

Rock & Prog bro' ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

va multumesc ca ati ascultat!!

tobele si clapele sunt scrise in logic audio. pe tobe -dry kit 2, luat de pe un cd akai -am adaugat putina compresie iar la clape am suprapus tonuri.

acum cand ascult imi dau seama ca trebuia sa mai umanizez putin tobele si sa mai lucrez la velocitati).

basul este cantat (e un yamaha imprumutat de la un foarte bun prieten de-al meu-tras in linie, nu am reusit sa il scot mai mult la "liman", era bun un preamp de bass, dar nu am avut...cam asta ar fi...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.