www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jeff Wayne's War Of The Worlds


cristi

Recommended Posts

isi aduce cineva aminte de Jeff Wayne's Musical Version of War of the Worlds (aparut in 1978)? cu vocile lui richard burton, phil lynott, justin hayward (moody blue)?

In sfarsit l-au pus in scena.. exista un dvd din2006 cu spectacolul filmat pe Wembley... intre timp au facut si un turneu in UK si Australia..

Am vazut dvdul si e super tare... cam asa suna:

The Spirit of Man

Forever Autumn

Edited by cristi
Link to comment
Share on other sites

WOW!!! Super! N-am stiut ca s-a pus asa ceva in scena. Am avut inregistrarea in anii '80 pe banda de magnetofon, o am si pe caseta audio si pe cd, la vremea respectiva (1978) a fost o realizare remarcabila. Si... ca fapt divers, pt. cei care au aflat abia acum de acest album si nu-si dau seama unde au mai auzit prima piesa (The Eve Of The War), aceasta a fost inclusa in genericul de inceput al filmului... "Nea Marin Miliardar", aparut un an mai tarziu (sunt curios cum au procedat cu drepturile de autor...daca a existat asa ceva atunci), si de asemenea a facut parte din genericul emisiunii "Drumuri Europene" din anii '80 de la TVR.

Link to comment
Share on other sites

isi aduce cineva aminte de Jeff Wayne's Musical Version of War of the Worlds (aparut in 1978)? cu vocile lui richard burton, phil lynott, justin hayward (moody blue)?

In sfarsit l-au pus in scena.. exista un dvd din2006 cu spectacolul filmat pe Wembley... intre timp au facut si un turneu in UK si Australia..

Am vazut dvdul si e super tare... cam asa suna:

The Spirit of Man

Forever Autumn

Yep, super..... "Eve.." era dealtfel pe opening credits la "Drumuri Europene" a lui Aristide Buhoiu, DACA nu ma insel... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.