www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Squier Telecaster


hades
 Share

Recommended Posts

Se poate topi plasticul, sau vei avea o doza mizerabila pe care nu o sa mai vrei sa o pui pe chitara.

In ceea ce priveste rezulatul, o doza proasta si microfonica tot proasta va fi oricita ceara vei baga in ea.

 

Daca esti dispus sa experimentezi, go ahead. Parerea mea sincera e ca nu merita. O doza buna (cum e SD) nu e o gaura atit de mare cit sa nu beneficiezi din start de un sunet bun, si fara nici o problema de microfonie.

Senzatia mea este ca dupa ce vei face treaba cu ceara tot iti vei lua alta doza.

Daca vrei sa cinti heavy metal, este extrem de nepotrivit sa folosesti o doza single coil de pe un Telecaster, cu atit mai mult cu cit e de fapt un squier low end.

Link to comment
Share on other sites

sau ai putea sa-ti cumperi un bridge de telecaster cu humbucker si sa-i pui o doza ca lumea, nu compromisuri de genu mini-humbucker. Kapak a facut asta si arata foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

deci e clar> daca vrei fier forjat, uita de tele si de single si de tot. dar daca nu esti neam de metalist, ce faci? dai foc la chitara in piata independentei si iti iei gibson cu doua humbuckere :)

 

hades> baga-le in ceara, daca ai vreo problema, iti dau eu gratis un set de doze pentru tele. mesaj pe pm.

Link to comment
Share on other sites

deci e clar> daca vrei fier forjat, uita de tele si de single si de tot. dar daca nu esti neam de metalist, ce faci? dai foc la chitara in piata independentei si iti iei gibson cu doua humbuckere :)

 

hades> baga-le in ceara, daca ai vreo problema, iti dau eu gratis un set de doze pentru tele. mesaj pe pm.

 

 

:) bine mane asa am sa fac, dar pe maine sau poimaine ca acum..febra proiectelor politehniste... :)

 

 

Multumesc pentru lamuriri!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.