www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pearl Jam - Black


Hix
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Trebuie mentionat ca piesa a avut la baza un negativ in format mp3 care continea tobele (foarte liniare) si basul (aproape inexistent ca volum) si de aceea nu am putut sa lungesc piesa fara sa se simta lipirea de bucati. In ceea ce ma priveste pe mine, n-am urmarit o clipa sa il imit pe Mike. Singura chestie care ma obsedeaza la el este sunetul dar e greu sa obtii ceva apropiat in conditiile in care am tras cu ce aveam pe acasa, respectiv un marshall drivemaster si un DI box behringer. Eu unul sunt multumit de ce a iesit dpdv instrumental dar nu sunt multumit deplin de vocea lui Hix. Astept si alte pareri si de ce nu, il astept pe Hix cu o noua versiune de voce.

Link to comment
Share on other sites

@red: salut bro, vream sa zic si eu ceva, baieti sunt tineri si oricum nu trebuie sa avem pretentie la o inregistrara de sala profesionala cand este un aranjament facut a casa... zic si eu asa fara suparare.

Mie personal ma placut!! Normal, se mai poate lucra un pic la ia dar intentia este buna, si chitara si voce!!!

FELICITARI, si mai astept versiuni!!!numai bine

Link to comment
Share on other sites

@red: salut bro, vream sa zic si eu ceva, baieti sunt tineri si oricum nu trebuie sa avem pretentie la o inregistrara de sala profesionala cand este un aranjament facut a casa... zic si eu asa fara suparare.

Mie personal ma placut!! Normal, se mai poate lucra un pic la ia dar intentia este buna, si chitara si voce!!!

FELICITARI, si mai astept versiuni!!!numai bine

He he. Hix o fi tanar, nu zic nu, da' Felix e "batran si plictisit". :)

Si mie mi-a placut...oarecum...nu prea tare.

Link to comment
Share on other sites

salut red, frate aici nu este vorba de aparare, tu ai zis parerea ta pe care eu il respect, si eu am spus a mea. Nu este cazul de cearta sau de 'incalzire' :)

In rest, pot sa zic ca il cunosc personal pe andrei si cu siguranta poate mai mult de atat, pentru acest am sublineat faptul ca astept o versiune de la ei.

Sper sa nu starnesc vreun scandal, si oricum daca te am deranjat cu ceva te cer scuse, nu era absolut intentia mea.

PS.:cand eu ascultam si cantam pearl jam cred ca aveam 14 ani...cam asa, am inca taburi originali!!! Super trupa!

Numai bine si ditractie sa fie!! ciao! Adriano.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.