www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Explicati-mi Si Mie Ce Rol Au Potentiometrele Astea


sterush
 Share

Recommended Posts

In imaginea de mai jos sunt patru potentiometre dintre care unul stiu ce rol are si anume cel de volum dar celalalte 3 nu.

se pricepe careva sa imi explice ce rol au?

 

E strat VG...Butonul mic cu T vine de la tuning, cel cu M de la mode. S-a mai discutat destul pe seama ei.

Exista si o versiune echivalenta Gibson. Practic chitarele se acordeaza singure, doar la o miscare de buton. Diferenta dintre Gibson Roboguitar si Fender VG, e ca Gibsonul de/tensioneaza corzile dupa caz in timp ce Fenderul schimba tuningul digotal, prin intermediul dozei roland, vizibila si in poza ta. :)

Uite link sa te lamuresti cum suna:

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

In imaginea de mai jos sunt patru potentiometre dintre care unul stiu ce rol are si anume cel de volum dar celalalte 3 nu.

se pricepe careva sa imi explice ce rol au?

 

 

Presupun ca sunt pentru ton...adica filtre pt inalte sau ceva...oricum n-am mai vazut asa ceva...ai putea sa invarti de ele sa vezi ce fac...n-o sa moara nimeni...

 

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

cauta pe youtube stratocaster VG si gasesti. cele doua mai mici nu sunt potentiometre, si rotactoare, adica selectoare rotative cu mai multe pozitii. cum se zicea mai sus, unul este pt tuning iar celalalt pt tipul de sunet

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.