www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cea mai ieftina sala de repetii din Bucuresti


Guest Mircea19
 Share

Recommended Posts

E foarte posibl sa faci rost de ea - din ce-am inteles, formatia care 'repeta' acolo mai mult nu facea nimic si urma sa le expire 'contractul' or someshit. Si cred c-ar fi o afacere dac-ati scoate-o si voi la o chirie decenta - negociati la sange ca se poate :)

 

A si cred ca puteti trage net de la baietii de la Hazard. Cel ai grozav ar fi sa vb cu Burb pentru acolo :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mircea19

ma nu gasesc harta.. cearny daca ai tu una .. pune tu te rog...

 

oricum inca nu e sigura locatia

 

eu sper sa gasesc ceva mai in centru

 

eventual la universitate

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

pacat ca nu ai fi putut sa faci o sala de repetitii in lacul tei...a fost un loc liber mai demult...cam acum o luna doua...da' au facut o sala de forta...era si aproape de mine...vrei sa ma interesez de spatii aici in zona?...

Link to comment
Share on other sites

E foarte misto ideea, dar trebuie sa stii ca trupele care vor repeta in sala vor trebui selectate, altfel risti sa te trezesti cu tobosari care iti termina fetzele la tobe intr-o luna si atunci nu te vei mai bucura ca ai avut o idee constructiva. Cred ca cel mai frumos ar fi sa impui niste reguli de repetitie, pe care sa le respecte obligatoriu toata lumea. Sa setezi nivelele de volum la un mediu, ca sa nu se exagereze, ca nu de aia repetam, ca sa ne dam duhul la sala.

In alta ordine de idei, noi repetam intr-o sala destul de improprie cantatului, aparent. Dar surprinzator, suna impecabil. Are o acustica de invidiat, pentru ca este foarte lunga (adica, mai degraba ingusta si lunga, decat patrata, larga, si cu ecou puternic).

Vreau si eu sa ma inscriu pe lista viitorilor abonati.

Mailul meu e zanluiza@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Skimbarea fetelor de la tobe intra la pierderi. Asta e. N-ai incotro... Cat despre selectarea trupei vs. volumul sunetului, iar nu vad unde e buba... Se face contract, copie dupa buletin, ma rog, tot tacamul. Trebui sa se gandeasca la o strtegie - ceva... fiind om de afaceri si noi clientii ! Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

darkman daca gasesti ceva...e ok... eu inca caut, n-am gasit nimic concret care sa-mi convina..:) dar exista sperante

 

Luiza.. cu tine deja am vb pe mess si ti-am trimis si un mail...

 

Catalin S .... S (de la ce vine?) ... am mai spus ca nu e o afacere...dar vad ca nu intelegi...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

dragi prieteni.:) am gasit un spatiu perfect :) este pe Iuliu Maniu... Vis a vis de Cora.. militari se poate ajunge cu tramvai 41 cu autobuzele 336 si 236 136 si cu trolebuzele 61 62 si cu metrou pana la politehnica sau armata poporului (lujerului).... aplauzele mai tarziu :))

 

ca diseara semnez contractul :( ABEA ASTEPT...

 

 

SALA ARE IN JUR DE 40-50 DE MP SI ESTE COMPARTIMENTATA IN DOUA SALI..

 

 

UNA DE 10 MP .. CARE VA FI ASA NUMITUL DEPOZIT AL TRUPELOR CARE DORESC SA-SI LASE SCULE SAU "HAINE" , O SA PUN SI NISTE DULAPURI IN ACEEA SALA MAI MICA....

 

SI UNA DE 45 DE MP ... APROX.. IN CARE VOR FI SCULELE SI IN CARE SE VA REPETA...

 

AVAND IN VEDERE ZONA.. VREAU SA STIU DACA MAI EXISTA INTERES DIN PARTEA TRUPELOR CARE DEJA M-AU CONTACTAT...

 

PRETURILE VOR FI ACELEASI..ADICA MICI SI DRAGALASE B)

 

 

VA SALUT CU RESPESCT

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

elethan... dupa ce ma linistesc eu cu cautatu ... adica in cateva zile .. o sa-ti trimit un pm sau ceva... si o sa-ti spun unde sa intrebi si cu cine sa vb .. si o sa-ti dau mai multe detalii .. ok?

 

deocamdata n-am nici eu ceva sigur...

 

peste cateva ore ma duc sa semnez contractu

 

 

oricum chiriile sunt destul de mari.. undeva pe la 200 de euro pe luna pt un spatiu bun... + antifonare si alte cheltuieli.

 

 

oricum promit ca dupa ce ma stabilesc eu intr-un loc sa comunic oficial si alte locuri unde puteti gasi spatii

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

treaba sta in felul urmator...:) din pacate parteneru meu... adica (sponsoru ) ..

dupa niste calcule simple a ajuns la urmatoarea concluzie..

 

avand in vedere urmatorele probleme..

 

1-cea mai buna oferta de spatiu pe care am gasit-o este de 300 de euro + tva

 

2- amenajarea locatiei ar dura minim 3 saptamani

 

3- aducerea unui set de tobe de afara dureaza aprox 2 luni....

 

4-se apropie luna decembrie care este o luna moarta.. (cine sta sa repete de craciun si anu nou)

 

Am convenit impreuna cu el sa amanam cu aprox 2 luni acest proiect...

pt ca sala oricum fara tobe e inutilizabila ,,,

 

si cel mai important pt ca cu toate aceste probleme ne va fii foarte greu sa mentinem pretul scazut..:)

 

ideea asta era ,,,sa putem supravietui cu un pret cat mai mic... dar momentan , avand in vedere problemele cu care ne confruntam... acest lucru nu este posibil..

 

Am convenit cu el ca pe 15 ianuarie sa-i dam drumu la treaba.... asa ca imi pare rau ... dar eu nu renunt la acest proiect...pt ca este nevoie de asa ceva...

 

altceva nu stiu ce sa mai spun... asta e...

 

mai asteptam cu toti inca 2 luni .. numai bine..

 

 

ps: cred ca topicu se poate inchide momentan

Link to comment
Share on other sites

Pai stiu, asta este o problema foarte mare cu gasit un spatiu ca lumea.Stiu ca sunt patit.. chiriile la spatii sunt exagerate... adica noi plateam pt o camaruta ca altfel nu puteam sa-i zic langa liceul sincai o chirie de aproape 3 mil/ luna + curent electric. camaruta era de 11.5 m^2... adica de abia incapeam toti.parca erau 6 euro / metru.. sau 5 nu mai stiu exact.Sunt preturi absolut aberante.Plus ca e foarte greu sa gasesti un loc in care sa ai incredere sa lasi sculele.

 

Si o alta problema care am observat-o este ca in general nu se prea gasesc spatii bune pt asa ceva; in sensul ca ori sunt prea mari si sunt foarte greu de antifonat, ori prea mici si membrii trupei trebuie sa stea intr-un picior :)

 

300 euro + tva in cazul unei chirii mi se pare absolut aberant.Cred ca-i vorba de 50m^2... ati incercat si voi sa negociati la sange?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

salutare , dupa cum am promis o sa postez o lista cu salile pe care le-am gasit ... si cu locuriile unde n-are rost sa incercati...

 

1- la trafic greu fabrica electromagnetica inchiriaza

spatii cu 6 euro mp + tva ( dar cel mai mic spatiu e

de 25 de mp , si va mai costa curentu, incalzirea,

apa, si cam atat... eu zic ca e cam scump

 

2- la iuliu maniu ... vis a vis de liceul Tudor

Vladimirescu e un super market.. acolo exista la

subsol o sala de 90 de mp care se poate inchiria ...

se poate imparti si in doua..si salile sunt deja

antifonate... acolo costa in jur de 300 de euro o sala

+ tva ..adica aprox 6.5 euro /mp... pe patron il

cheama george ciontu

 

3- la fabrica flaros care e in timpuri noi ...

deocamdata e full.. dar preturile sunt ceva mai

acceptabile si salile sunt ok

 

si cam atat am gasit eu

 

La Apaca si Pumac nu am gasit nimic.. nici nu vor sa

auda de asa ceva...

 

si cam atat.. in rest n-am apucat sa mai vad nimic..

sper sa te ajute

Link to comment
Share on other sites

voi spune si eu ca si ceilalti ca initiativa e f buna, insa (am citit tot threadul) sunt extrem de sceptic cu privire la realizarea (vreodata...si as fi spus la fel si in lipsa anuntului privitor la amanarea "proiectului")...

eu in locul initiatorului as fi pus problema cu totul altfel...ceva de genul:

-fratilor,uite ce m-am gandit...ar fi bine sa...

...dar, ma rog, "aflatul in treaba", (auto-)"bagarea in seama" si alte mofturi (cu care ar fi trebuit sa ma fi obisnuit demult,din nascare, roman fiind...) ma vor deranja intotdeauna...

in fine, de dragul naivilor de pe acest thread (pe care-i simpatizez), voi zice despre toata tarashenia ca e mai mult un trafic de vise, decat o vanzare a blanii ursului din padure

 

(oricum, sper ca postul meu sa-l inversuneze pe initiator si sa nu se dea batut...)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

proiectul nu s-a anulat si nici macar nu s-a amanat... doar ca o sa dureze putin mai mult decat credeam...

 

cand am deschis acest anunt aveam cateva sali in vizor .... si una din ele in mod special pt ca era detul de acceptabila ca si pret...

 

numai ca anumite persoane mi-au bagat bete in roate ca sa zic asa ( a se citi concurenta care n-are nici un interes ca aceasta sala sa fie deschisa motivul fiind evident)

 

si salile care erau libere brusc au devenit ocupate:(

 

momentan caut spatiu pt aceasta sala ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

usor...stiu eu o sala. e la sediu PRM..undeva la subsol..ca deobicei.

 

in spatele intercontinentalului mai exact. sunt mai multe acolo.

 

acum vreo saptamana vorbisem cu inca o trupa sa o luam noi...numai ca ei au gasit in alta parte,si noi nu putem sa o ducem singuri in carca :) .

 

cam asta e.daca poti sa o iei tu e bine...stiam ca e in jur de 6 mil/luna chiria.

parca era si antifonata.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Mircea19

asa...hai ca aproape am iesit din sesiune.. si am inceput sa caut ca deja un spatiu pt sala ...s-au asezat sarmalele...:)

 

ii rog pe toti cei care ma pot indruma catre o sala, ..... daca au auzit de vreo fabrica .. sau au vreo matusa TAMARA care inchiriaza un beci ... sau orice spatiu pretabil pt asa ceva... sa-mi trimita un pm cu cateva detalii

- eventual si cu un pret aprox...

 

-dupa cum am promis eu n-am renuntat la idee...

 

-oricum sper sa o rezolv cat mai repede...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

HAI SA NU FACEM VALURI..:).. SI EU ABEA ASTEPT SA FIE GATA... DAR PRIMUL PAS LOGIC ESTE SA GASESC IN **** MEA (M-AM AUTO CENZURAT) O NENOROCITA DE SALA.. CARE SA NU COSTE CAT UN APARTAMENT CU 3 CAMERE :)),, CA NU VREAU SA MA MUT ACOLO :)

 

DECI CINE POATE SA AJUTE CU O INFORMATIE.. IL ROG SA-MI TRIMITA PM... CHIAR SI LUATA DIN ZIAR... NOTATI ANUNTU CU TOT CU NR SI-MI TRIMITE-TI OK?...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

ACOLO UNDE REPETATI VOI.. LA CHESTIA AIA CU MEDICAMENTE SAU CE DRACU ERA.. CREZI CA E POSIBIL SA FAC ROST DE UN SPATIU..? MA POTI AJUTA... ?

 

I-AM TRIMIS SI LU ELETHAN UN PM.. SA VEDEM..

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

dragi colegi de forum ...am gasit o sala foarte foarte foarte convenabila ca pret pt mine... (cea ce inseamna ca va fi si pt voi) si foarte ok ca si suprafata.. 24 de m2..... este foarte sigura..... e super...

 

este defapt o mini casa construita in curtea lu un nene.. a construit-o special pt a o inchiria... este doar o camera cu 2 geamuri mici.. o usa ..

foarte curata , chiar prea curata,,,,:) e din caramida are usi solide , are un acoperis de casa cu tabla si burlane si dracu stie ce mai are...

 

 

am fost sa o vad in seara asta... este super.. singura problema ar fi zone...

 

zona este "Apusului" ,Militari...

 

sala este in curtea patronului.... pe niste stradute.. in spatele bulevardului mare..(care nu stiu cum se cheama) ..

 

-la sala se poate ajunge cu metroul ..pana la "Paci"... sau cu 336 . 62, 236 , 61, pana la apusului...

 

-mai este o masina directa care te lasa fix in fata sali... de la lujerului pana acolo... 106....

 

asa ca distanta de mers pe jos...

 

aprox 400 de m pana la "Apusului".. pe niste strazi luminate si destul de curate linistite... cam 5 minute de mers pe jos normal...\\

 

aprox 600 de m pana la staita de Metrou "Paci" 10 minute de mers pe jos...

 

este pe langa restaurantul Cocosu Rosu .. pt cine stie..\

 

 

asa ..acum rugamintea mea este ca cei interesati..sa-mi spuna urgent..daca le convine amplasamentul...

 

pt ca daca e ok pt voi eu maine semnez contractu..

 

pe mail la aldracuuu@yahoo.com sau aldracuuu@gmail.com sau pe pm...

 

-cam atat.. ....

Link to comment
Share on other sites

dragi colegi de forum ...am gasit o sala foarte foarte foarte convenabila ca pret pt mine... (...)

 

asa ..acum rugamintea mea este ca cei interesati..sa-mi spuna urgent..daca le convine amplasamentul...

 

Daca tot ai intrebat... nu prea ne convine... :) dar avem incotro ?

Da-ne si 9 te rog amanunte ref. la costuri, abonamente, ora, etc... pe catalin@kaservices.ro

Unul din kitaristi sta in zona... Deci oarecum bine... (pt el) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

doamnelor si domnilor... iata ca e pe cale sa devina realitate... am vb si cu asociatu meu si e super incantat...

 

deci diseara semnez actele... sau macar bat palma ....

 

si de maine... incepem sa numaram...zilele..

 

ps: rog toate trupele interesate.. sa-mi trimita un mail...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.