www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Rg350ex-bk/ibanez Rg320fm


bcstefan022
 Share

Recommended Posts

de rg 320fm am intrebat si eu cand am intrat pe acest forum...imi placea f mult aspectul.am inteles ca nu e un model foarte stralucit..cica ar cam dezacorda floydu ala(cel putin asa zicea cineva care a avut)mai mult nu stiu sa-ti zic ..nu am apucat sa probez niciodata modelul asta.

pe rg 350 si 370 am cantat ceva.sunt niste chitari decente in banii astia.iti faci treaba linistit.

daca nu vrei neaparat floyd..poate gasesti un schecter second..sunt f bune pt metal.

Link to comment
Share on other sites

de rg 320fm am intrebat si eu cand am intrat pe acest forum...imi placea f mult aspectul.am inteles ca nu e un model foarte stralucit..cica ar cam dezacorda floydu ala(cel putin asa zicea cineva care a avut)mai mult nu stiu sa-ti zic ..nu am apucat sa probez niciodata modelul asta.

pe rg 350 si 370 am cantat ceva.sunt niste chitari decente in banii astia.iti faci treaba linistit.

daca nu vrei neaparat floyd..poate gasesti un schecter second..sunt f bune pt metal.

 

go for the 370,dc vrei parerea mea despre chitara asta citeste reviewul meu. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa lasi floyd-ul pe mai tarziu si sa alegi Ibanez RG321MH...e tot pentru metale, raportul calitate-pret este mai mult decat bun si nu o sa iti dea problemele specifice unui floyd ieftin, probleme pe care risti sa le intalnesti la RG350 sau RG320...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
cica ar cam dezacorda floydu ala(cel putin asa zicea cineva care a avut)

 

Un caz singular nu e prea reprezentativ pentru o serie intreaga. Daca nu e reglat corect, floyd-u dezacordeaza, fie el Schaller sau Ibanez EdgeIII (le-am avut pe amandoua).

 

Oricum, toate modelele de ibanez in zona aia de pret au ori Edge III, ori Zero Resistance. Cele doua modele in cauza au ambele Edge III deci asta nu e criteriu de departajare. Mai mult, singura diferenta intre cele doua modele este in principal estetica. Teoretic, 320-u ar trebui sa aiba sa aiba un sunet general mai bright, dar nu cred sa fie seziabil.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.