www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Criticati-ma


Guest Superman
 Share

Recommended Posts

Guest Superman

sal azi am ajuns sa am acordajul chitarei eBGDAE ---> eBGDGC E-->2T mai jos si A-->1 ton mai jos (o poveste mai lunga)

 

si am facut o mel interesanta am pus bassul pe birou si coarda D am facut-o C si am facut mel asta (asa incat coareda 6 de la chitara sa fie echivalenta cu coarda 2 de la bass ca sa nu fol coarda 6 din chitara pt ca era distors destul akolo)

 

efecte folosite: distorsul de Solo al ampului CRATE GT212 cu mult reverb tot din amp

 

 

criticati-ma va rog adica vreau sa vad parerile voaster si sa imi indrept greselile

 

 

in mel asta sunt multe greseli mai ales ca e improvizatie si nu stiam ce urmeaza stiu de tempo ca e total gresit si unele note nu isi au locul akolo

 

cum faci playlistul ala ca sa nu mai downloadati?? si un mixaj daca se ofera cineva? :) (mel a fost inregistrata in paralel cantam si la bass si chitara in acelasi timp)

 

si nu cred ca se mai reproduce aceeasi live dar mai imbunatatita as vrea :) asta e motivul topicului sa ma corectez

screaming_in_C.mp3

Link to comment
Share on other sites

Pe ce masura canti? ... am incercat sa numar masurile si-mi da cu virgula :)

-Ai grija cu tempo-ul si cu masura

-Incearca sa-ti alegi o tema pe care sa o dezvolti cand improvizezi...

-incearca kestii mai simple dar care sa le poti face curat si pe tempo deocamdata... daca te apuci de la nivelul asta de "curcani" nu o sa pea ajungi la nici un rezultat.

-fi atent la gama in care vrei sa improvizezi...

-fa exercitii de bend-ing ca am auzit foarte multe bend-uri facute pe jumatate... ia o nota si asculta bine cum trebuie sa sune urmatorul semiton sau ton si "bend-uie" pana il atingi (tonul sau semitonul respectiv)...

 

Good luck mai departe... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

da stiu imi place prea mult reverbul ala adica mi s-a parut mie ca suna bine adica nush

 

mai multi cu critica? :))

 

ca sa vad unde am gresit si mai adanc pls .. si sa incerc sa imi repar greselile :)

Link to comment
Share on other sites

ªi eu învãț sã cânt un pic de solo la chitarã... ºi de când am început sã scriu ce cânt merge mai bine... :) adicã nu trebuie sã memorez tot ce cânt, nici sã compun pe loc... Plus cã mã ajutã sã cânt acelaºi lucru de mai multe ori... Îți recomand ºi ție asta. :) Când mai înregistrezi mai posteazã! Opiniile te ajutã mult. (ºtiu asta din proprie "experiențã"...) Happy guitaring! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

dragutz mai am 2 ani si ies la pensie :)

 

 

atunci o sa privesc inapoi si o sa rad de mine :)

Edited by Superman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.