www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitari Electrice Johnson


SamJr
 Share

Recommended Posts

Cam ce se aud despre aceste chitari? Am vazut ca Solaris Classic este respectat, oferind forma LP, doze EMG si glued neck la pret putin mai accesibil.

Dar despre cele vandute aici in magazine n-am gasit nimic. Ma refer la seriile JLP, JP, JM, http://www.triola.ro/index.php?pag=prod_se...=3&codp=112 , nu-i gasesc nici pe site-ul firmei producatoare. :) Poate sunt copiile, copiilor lu' LP facute de Johnson? :)

Devreme ce inca eu n-am testat aceste chitari nu pot sa trag o concluzie, dar totusi 800 mi se pare un pret bun.

Astept pareri...mai ales de la cei care le-au incercat.

Link to comment
Share on other sites

ca un of/on -topic interesant, http://www.johnsongtr.com/Catalyst.113.0.html cica are floyd rose original :) la banii aia :)

 

daca stam sa analizam semantica limbii engleze ,ne dam si noi seama ca expresia "original Floyd Rose" poate insemna in contextul pretului nesimtit de mic "original new concept Floyd Rose" un fel de Edge de la Ibanez,in esenta tot dracu ala.acu sunt 3 posibilitati,ori astia de la johnson sunt prosti si chiar e original floydu si dau chitara asa ieftin,ori floydu e original si restul materialelor costa 100 e si asta nu e deloc bine nu e asa ,ori e asa cum am explicat eu mai sus. :):(B);):1st::(

 

LE:am ras cu lacrimi la faza "Built with superb materials for explosive tone, the Johnson Catalyst is a sure-fire favorite."

la fel de explosive a fost si prima mea electrica o maxine,a fost excelenta ca lemn de foc

Edited by Squier
Link to comment
Share on other sites

Eram si eu tentat sa imi cumpar un johnson la un moment dat, dar am preferat sa ascult sfatul unui membru RGC care stie ce spune.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eram si eu tentat sa imi cumpar un johnson la un moment dat, dar am preferat sa ascult sfatul unui membru RGC care stie ce spune.

Scuze ca "reinvii" topicul din 8 decembrie anul trecut, dar ce vrei sa spui Morgan cu asta? Ca nu sunt bune? Impartaseste si cu noi parerea ta sau sfatul primit, daca este folositor. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.