www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pocket Pod


Guest

Recommended Posts

Am vazut o jucarie pe net care merge cu baterii. bLink. M-ar interesa asa ceva da nush cat de bine suna ca nu am gasit nicaieri un sample. Daca are cineva experienta cu poket pod il rog sa imi spuna si mie daca merita 400 RON.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Am vazut o jucarie pe net care merge cu baterii. bLink. M-ar interesa asa ceva da nush cat de bine suna ca nu am gasit nicaieri un sample. Daca are cineva experienta cu poket pod il rog sa imi spuna si mie daca merita 400 RON.

 

ok dar nu e ptr cantat in concert , dar un singur sound poti sa-ti reglezi .A-l prizi de chitara si setezi cateva sound-uuri utile doua trei si este OK .

Nu scrie nimic de calitate date tehnice nu am gasit de nici un fel ,dar Line6 de obicei are scule bune.

Link to comment
Share on other sites

Sau cand pleci pe undeva si vrei sa impresionezi domnitele cu chitara dar nu vrei sa fii tipul cu acustica, care canta melodii obosite de munte. Iei un d-asta si un mini-amp si te-ai scos. Alta intrebuintare nu-i gasesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest doftorul
Sau cand pleci pe undeva si vrei sa impresionezi domnitele cu chitara dar nu vrei sa fii tipul cu acustica, care canta melodii obosite de munte. Iei un d-asta si un mini-amp si te-ai scos. Alta intrebuintare nu-i gasesc.

 

 

Offtopic:

JA JA JA !!!!

 

Amp-ul Marshall ala micut de 2,5W parca are, e un head si un A+B, totul miniatural dar suna convingator pentru dimensiunile alea si da bine rau sa-l lasi pe spritz de o parte si sa-i mucifici pe acustici, eventual cu un glamour grav sau un Knockin' on heavens Doors varianta GNR :).

 

Ontopic:

Cum zicea si Karpi, nu e foarte versatil in situatii cu pretentii, insa chiar suna bine jucarioara. Si inca nu au scos ciurucuri cei de la Line6 ca sa inceapa sa se compromita tocmai acum.

Link to comment
Share on other sites

Sau cand pleci pe undeva si vrei sa impresionezi domnitele cu chitara dar nu vrei sa fii tipul cu acustica, care canta melodii obosite de munte. Iei un d-asta si un mini-amp si te-ai scos. Alta intrebuintare nu-i gasesc.

 

d ce sa ma chinui asha cnd asi putea lua.... un DA5 .... si ar arata shimai kewl :)

Link to comment
Share on other sites

d ce sa ma chinui asha cnd asi putea lua.... un DA5 .... si ar arata shimai kewl :)

 

pentru ca sculele la care m-am referit eu pot fi ascunse in pantaloni, sa creada lumea ca faci tonul ala numai din mana. Alt motiv nu gasesc

Link to comment
Share on other sites

am o groaza de efecte si procesoare

 

la cantat duc un singur procesor ( palm) Korg Pandora , am absolut tot ce trebuie ptr cantat live .Singurul lucru nasol este ca trebuie sa-mi fac preseturi si sa le invat pozitia .

 

Sa zicem ca fac doua tipuri de "ton" acestea trebuie sa la organizez simetric fata de un ton de baza ( sa zicem unul "clean"

 

In minus trei pozitii de preset setezi "clean +chorus1" , "clean+phaser","clean+flanger"

 

plus trei pozitii de preset :Dist1 , Dist1+chorus, Dist2+Echo.

 

Celelalte preseturi ar trebui si ele setete dar nu tii minte ce tonuri ai , Nu prea vezi ce ai pe ecran daca a-ti pui procesorul la brau , daca-l fixezi de stativ este mai OK , asa am vazut la cativa in concert .Chitaritul vede ecranul de setari si poate sa aleaga repede un preset sau chiar sa-l editeze si sa-l modifice.

 

Procesoarele Line6 aveau dispozitiv de fixare pe statie , ca sa fie la inaltime ptr setet manual si sa veszi afisajele.

 

Dar aceiasi problema o au si ditamai pedalierele cu millioane de setari .Efectiv chitaristul nu tine minte prea multe preseturi.Au aparut pedal-board cu DSP si de toate cu millioane de LED-uri si afisaje , ba chiar cu leduri in jurul pedalelor de expresie , ca sa le nimeresti in intuneric...heheh..circul de pe lume.Dar poti sa alegi ce-ti doreste inima.

 

la LinePod acesta nu stiu ce calitati are , ce esantionare pe cati biti , precis undeva se gasesc datele tehnice .

 

 

Ultimele procesoare sunt foarte rapide si functioneaza in realtime cu 96KHz/32bit si 128 x oversampling .Calitatea este fantastica simularile realistice .Cred ca si acest palm-pod ar trebui sa fie la inaltimea concurentei .

 

600 de preseturi parca asa scria , nu ai nevoie si nici nu folosesti dar este interesant ..Cred ca ar trebui saa iba si mufa ptr alimentare din sursa de la retea .Cu acumulatoare Ni-Mh ar trebui sa functioneze aprox 10 ore .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.